Dwie jaskółki wzrostu nie czynią -warszawski parkiet nie podbił serc inwestorów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie nie należała do udanych.  Po początkowym wzroście, trend się odmienił  i  indeks zakończył dzień z dominującym kolorem czerwonym. 

Najwięcej straciły spółki CCC (-2.50 proc.), Cyfrowy Polsat (-1.52 proc.), Tauron (-2.56 proc.), LPP (-2.57 proc.) i mBank (-3.05 proc.). WIG 20 natomiast  z 2514.36 pkt zanotował spadek o 0.80 proc. Podobnie sytuacja przedstawia się z indeksem blue chipów, w którym większość podmiotów wykazała wartości spadkowe. Inwestorów również coraz bardziej niepokoi sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw. „Misie” od dłuższego czasu nie budzą zainteresowania swoimi akcjami kupujących co przekłada się na słabe wyniki tej grupy na giełdzie.

Z wtorkowych spadków  warto  jednak wyłączyć dwie spółki – Rafako i EuCO, które zanotowały solidny wzrost. W przypadku Rafako wyniósł on  +5.10 proc , natomiast EuCO zanotowało wzrost o +7,25 proc. Akcje odszkodowawczej spółki z Legnicy systematycznie zyskują na wartości. Wzrosty tego waloru obserwowaliśmy już w poprzednim tygodniu. Na 18 października EuCO zwołało Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, na którym m.in. dokonane zostaną zmiany w Radzie Nadzorczej spółki.

Generalnie jednak wtorkowa sesja okazała się być kolejną korektą po ubiegłotygodniowym szczycie, a na powrót byków będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail