Kobiety są częściej pomysłodawczyniami oryginalnych prezentów

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Walentynki 2016 już za nami. Mimo że wiele osób traktuje z przymrużeniem oka to święto, to Walentynki na stałe wpisały się już w kalendarz wyjątkowych dni w roku. Jak wynika z sondy serwisu PrezentMarzen.com, to głównie kobiety są pomysłodawczyniami oryginalnych podarunków, które ofiarowujemy sobie na specjalne okazje.

lekcja_tanca_dla_dwojgaAż 69% respondentów badania zrealizowanego przez serwis PrezentMarzen.com?Polacy ? rozrywka, a czas wolny? zadeklarowało, że chciałoby spędzić specjalne okazje jak na przykład obchodzony wczoraj Dzień Świętego Walentego w niestandardowy sposób. Zamiast wręczać ckliwe bibeloty wolimy przeżywać i podarowywać bliskiej osobie niezapomniane emocje.

Obecnie coraz częściej sięgamy po niespodzianki w formie przeżyć, które dają możliwość spełnienia marzeń naszej ukochanej lub ukochanego. Zabierając partnera w ciekawe miejsce lub organizując niezapomniany wieczór, mamy szansę nie tylko na przyjemne spędzenie razem czasu, ale i na urozmaicenie codziennej rutyny w związku. Jak wynika z badania kobiety i mężczyźni chcieliby spędzać wolne chwile w podobny sposób. Prawie jedna trzecia wybrałaby aktywne rozrywki lub relaks, nieco mniej chętnych zdecydowałoby się na wyjazd lub kreatywne zajęcia.

Polacy nie mają zbyt wiele czasu, który mogliby poświęcać na rozrywki i przyjemności, 38% badanych chwilę dla siebie znajduje wieczorem lub popołudniu (25%), a 19% – tylko w weekend, dlatego zapewne wyjątkowe święta jak na przykład Dzień Zakochanych sprawiają, iż jesteśmy otwarci na nowe formy spędzania czasu. Co trzeci Polak zadeklarował, że wolałby podczas czasu wolnego oddać się aktywnościom. W walentynki możemy zaszaleć w niestandardowy sposób, spędzając wspólnie czas podczas zabawy w Escape room lub w tunelu aerodynamicznym, a nawet pokusić o lot balonem.

Często mamy trudność w wyborze takiego prezentu, który nie będzie powieleniem poprzednich i sprawi przyjemność obdarowywanej osobie. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się niestandardowe podarunki – między innymi w formie różnego rodzaju zajęć, zaproszeń na atrakcyjne wydarzenia czy pakietów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Takich rozrywek zazwyczaj nie dostarczamy sobie na co dzień, a są przecież rzeczy, które lubimy robić niezależnie od wieku i ilości wolnego czasu ? podkreśla Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com.

Co ciekawe, jak wynika z sondy serwisu, to głównie kobiety są pomysłodawczyniami oryginalnych i niezapomnianych podarunków (62%), które mają dostarczyć partnerowi nowych doznań. Dodatkowo ponad 43% Polaków deklaruje, że jest w stanie przeznaczyć na niestandardową rozrywkę od 100 ? 200 złotych, a 19 % respondentów 200 ? 400 zł.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail