Teneryfa ? na wakacje i? na co dzień

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Teneryfa od lat plasuje się w czołówce miejsc do spędzania wakacji. Ta hiszpańska wyspa przyciąga przede wszystkim łagodnym klimatem i niezliczoną ilością plaż. Co ciekawe, popularność tej destynacji jest na tyle duża, że coraz więcej Polaków decyduje się? na zakup nieruchomości na Teneryfie. Co o tym decyduje?

Beach Teresitas in Tenerife - Canary Islands Spain
Beach Teresitas in Tenerife – Canary Islands Spain (Fotolia.pl)

Położona na Oceanie Atlantyckim, u północno-zachodnich wybrzeży Afryki Teneryfa to największa
i najludniejsza wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich.

O jej ogromnej popularności w dużej mierze decyduje klimat ? wrażenie nigdy niekończącej się wiosny
i słoneczne dni z temperaturami pomiędzy 19 a 25 stopni Celsjusza zachęcają do spędzania wakacji właśnie w tym miejscu.

– Ponad 140 pięknych, piaszczystych i uznawanych za jedne z najczystszych w Europie plaż w różnych kolorach ? i to zarówno typowo turystycznych, z mocno rozwiniętym zapleczem usługowym, jak i takich ukrytych w malowniczych zatoczkach z otoczeniem dzikiej przyrody ? sprawiają, że trudno się w Teneryfie nie zakochać ? mówi Maciej Grabski z serwisu Espanola.pl zajmującego się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami na Teneryfie.

To, co wyróżnia wyspę, to właśnie spore zróżnicowanie, będące efektem jej wulkanicznego pochodzenia.

I tak, w zależności od naszych chęci, z uroków słońca korzystać możemy na Playa del Duque ? położonej pomiędzy dwoma niewielkimi klifami plaży, na której żółty piaskowiec w połączeniu z błękitem oceanu tworzą ?turkusową lagunę?, jak i chociażby na Playa de La Arena, gdzie czeka na nas egzotyczny, czarny piasek.

– Wartą zobaczenia ciekawostką jest też Playa Las Teresitas w San Andres. To z kolei wybudowana w latach 70., całkowicie sztuczna plaża z żółtym piaskiem, który pochodzi? z Sahary ? dodaje właściciel Espanola.pl.

Oprócz typowego ?nic nierobienia? nad brzegiem oceanu Teneryfa ma jednak do zaoferowania również wiele atrakcji dla osób preferujących aktywny wypoczynek.
Wyłaniające się z wody majestatyczne klify w miejscowości Los Gigantes, magiczne góry Teno, mała wioska Masca z jej zapierającym dech w piersiach widokiem czy najwyższy szczyt całej Hiszpanii – Pico del Teide ? to tylko kilka z najciekawszych propozycji.

Wszystko to w połączeniu z śródziemnomorskim klimatem, wyjątkową kuchnią i niespiesznym, iberyjskim stylem życia sprawia, że wyspa staje się nie tylko idealnym wyborem na wymarzone wakacje, ale i miejscem, w którym Polacy coraz częściej decydują się na zakup nieruchomości.

– Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na przeprowadzkę na Teneryfę na stałe. Ciekawym rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej osób, jest więc kupno apartamentu użytkowanego w trakcie urlopu, a przez pozostałą część roku – wynajmowanego innym ? wyjaśnia Maciej Grabski, ekspert rynku nieruchomości na Teneryfie.

Zakup ten stanowi zatem formę inwestycji, która nie tylko gwarantuje nam ?własny kąt? podczas wakacji, ale i generuje dodatkowe przychody w pozostałych miesiącach. A że na Teneryfie sezon trwa przez cały rok, chętnych na wynajem domu czy mieszkania na wyspie nigdy nie brakuje?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail