Umowa na budowę pawilonu dla szpitala miejskiego w Sosnowcu podpisana!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Warbud podpisał umowę na budowę pawilonu szpitalnego dla potrzeb Bloku Operacyjnego, Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej i przychodni przyszpitalnych na terenie szpitala miejskiego w Sosnowcu. Obiekt o wartości 45 mln zł będzie gotowy za 1,5 roku.

sosnowiec

Jest to drugi, po Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, kontrakt szpitalny realizowany przez Warbud w formule “sfinansuj i wybuduj”. Poza budową i wyposażeniem Bloku Operacyjnego, Warbud zapewnił szpitalowi finansowanie inwestycji. Oznacza to, że szpital rozpocznie spłatę nakładów inwestycyjnych, która potrwa kolejne 10 lat, dopiero po uzyskaniu przez Warbud pozwolenia na użytkowanie.

W obliczu olbrzymich potrzeb inwestycyjnych przy jednoczesnym niedofinansowaniu sektora zdrowia, formuła zastosowana w Sosnowcu może stać się przykładem do szerszego naśladowania na rynku budownictwa szpitalnego.

Wolnostojący pawilon nowego bloku operacyjnego będzie się składał z trzech kondygnacji, z których pierwsza w poziomie przyziemia stanowi zaplecze techniczne i informatyczne. Na parterze znajdzie się Oddział Intensywnej Opieki Medycznej z 12. stanowiskami dla najciężej chorych, poradnie oraz audiowizualna sala szkoleniowa gdzie, w jakości HD, na żywo, będą transmitowane operacje.
Na pierwszym piętrze zaprojektowano pełnoprofilowy, spełniający najwyższe standardy Blok Operacyjny z 6. salami dla specjalizacji tj.: chirurgia, ortopedia, urologia, ginekologia i otolaryngologia. Sale będą zdigitalizowane, co zapewni szybki dostęp do badań operowanego pacjenta oraz da możliwość rejestracji bieżących zdarzeń i konsultacji z innymi placówkami. Obiekt zostanie połączony z istniejącym pięciokondygnacyjnym budynkiem 12. metrowym łącznikiem. Umożliwi to bezpośrednią komunikację z pawilonem wszystkich pięter szpitalnych. Wokół pawilonu zaprojektowano sieć dróg i chodników, włączoną do istniejącego systemu dróg wewnątrzszpitalnych.

Zamawiającym jest Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o., zaś za projekt odpowiada Biuro Architektoniczne GORGOŃ z Katowic.

Obiekt w liczbach:

Powierzchnia całkowita: 4 705 m2
Powierzchnia użytkowa: 3 892 m2
Powierzchnia zabudowy: 1 487 m2
Kubatura: 19 600 m3

Nowo budowany pawilon dla sosnowieckiego szpitala to niejedyny kontrakt zrealizowany przez Warbud w tym regionie. Warbud był wykonawcą Centrum Handlowego Plaza, Fashion House Sosnowiec, siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail