Unicykle – nowy środek transportu, nowy styl życia?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Kiedy kilka lat temu Dean Kamen prezentował swój Segway, okrzyknięto go najlepszym rozwiązaniem transportowym od wynalezienia koła. Niestety pomysł ten nie zrewolucjonizował transportu publicznego m.in. ze względu na jego wielkość i ciężar oraz cenę, stając się niedostępnym dla większości zainteresowanych.

20160118__oni_na_molo

Unicykl InMotion V3 – elektryczny, stabilizowany żyroskopowo, lekki pojazd – może być odpowiedzią na niedoskonałości tego amerykańskiego projektu. Zatłoczone ulice miast i ekologia skłaniają nas coraz częściej do korzystania z alternatywnych metod transportu jakimi są np. rowery. Wiąże się to jednak z szeregiem problemów ?logistycznych? m.in. z koniecznością ich ?parkowania? przed wejściem do budynków. Unicykl ma zwartą budowę i jest lekki (ok. 13 kg). Można z nim wejść do tramwaju lub autobusu, na uczelnię, do szkoły, restauracji czy centrum handlowego. Dziękunicykli unikalnej konstrukcji z teleskopowo wysuwanym uchwytem i składanymi podestami na nogi przemieszczanie się w miejscach, gdzie jazda jest niemożliwa nie stanowi najmniejszego problemu.

Pojazd posiada akumulator składający się z kilkudziesięciu ogniw marki Sony, który zapewnia zasięg ok. 20 km. Pełne ładowanie zajmuje ok. 1,5 godziny. Przy dzisiejszych cenach energii elektrycznej jesteśmy w stanie przejechać do 20 km za jedyne 0,46 zł czyli kilkukrotnie taniej niż koszt biletu komunikacji miejskiej. Maksymalna prędkość ze względów bezpieczeństwa została elektronicznie ograniczona do 18 km/godz.

Unicykl posiada podwójne koła o średnicy 35 cm, które znacząco ułatwiają naukę jazdy nie ograniczając w żaden sposób zwrotności i przyjemności z jazdy, nawet akrobatycznej dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail