Co powinno zawierać ubezpieczenie na wypadek nowotworu?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Spokój i bezpieczeństwo finansowe ? tego potrzebujemy w trudnych sytuacjach życiowych, a w takiej znajduje się na pewno osoba, u której wykryto nowotwór. Specjalne ubezpieczenie na wypadek choroby chroni nie tylko nas samych, lecz także naszych bliskich. Możemy dzięki niemu oszczędzać i nie musimy bać się konieczności odejścia z pracy.

Wybierając ubezpieczenie, zwróćmy uwagę na jego elastyczność, czyli możliwość zabezpieczenia się przed różnym niebezpieczeństwem. Dobra oferta uwzględnia zmieniające się potrzeby klienta oraz chroni członków jego rodziny, w tym dzieci. I co najważniejsze: ubezpieczenie powinno pozwalać nam oszczędzać pieniądze na trudniejsze chwile.

Suma ubezpieczenia zależy od tego, czego dana osoba potrzebuje, i jej zasobów finansowych. W przypadku ubezpieczeń na wypadek poważnej choroby są to kwoty w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. ?Ubezpieczony otrzymuje wypłaty w zależności od etapu walki z chorobą. W momencie diagnozy ubezpieczyciel może przyznać nam nawet do 40% sumy ubezpieczenia. Dalsze przelewy są realizowane w kolejnych stadiach leczenia, tj. w przypadku operacji, chemioterapii czy radioterapii. Chory maksymalnie otrzyma nawet do 150% sumy, na jaką się ubezpieczył? ? mówi  Grzegorz Hoffman, kierownik ds. produktów w Nationale-Nederlanden.

Stabilność finansowa i spokój są niezbędne, aby skoncentrować całą swoją energię na walce z chorobą. ?Dobre ubezpieczenie oszczędza nam trudnego wyboru ? na co przeznaczyć zebrane oszczędności: utrzymanie rodziny czy leczenie? Pamiętajmy poza tym, że diagnoza choroby, niestety, oznacza ryzyko utraty pracy? ? mówi ekspert.

Źródło: infoWire.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail