Mikołajki w Muzeum Armii Krajowej

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

f_g_m217991_400W tym roku Mikołaj wcześniej rozpoczął rozdawanie prezentów: już 2 grudnia odwiedził najgrzeczniejsze (a na pewno najbardziej pracowite!) dzieci. Wieczorową porą, w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, odbyły się wyjątkowe Mikołajki w ramach projektu organizowanego już od czterech lat przez Urząd Miasta Krakowa i Fundację CzasDzieci – Mecenas Dziecięcych Talentów.

 To jedyna w swoim rodzaju inicjatywa wspierająca utalentowane dzieciaki, którym warunki materialne nie pozwalają rozwijać ponadprzeciętnych zdolności. W projekcie biorą udział zarówno piłkarze, żeglarze, szermierze, ale i mali artyści: muzycy i plastycy.

Wszystkie dzieci ciężko pracują na swoje sukcesy i, uwierzcie, ich wyniki są spektakularne! Trzeba jednak wiedzieć, że treningi i ćwiczenia często uniemożliwiają dzieciakom beztroską zabawę. Dlatego właśnie twórcy akcji zorganizowali mikołajkową imprezę! Pod czujnym okiem Pani Przewodnik z muzeum, wszyscy wspólnie, rodzice, dzieci, mecenasi i organizatorzy, rozpoczęli super zabawę: rozwiązywali szyfry, nadawali wiadomości Alfabetem Morse’a, dowiedzieli się, co kryje książka noszona przez studenta pod pachą, zobaczyli prawdziwą rakietę i przekrój samolotu.

Muzeum Armii Krajowej stanęło na wysokości zadania i udowodniło, że można uczyć się historii podczas fascynującej zabawy! Zapraszamy do muzeum wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać!

Przedstawicielki obydwu podmiotów, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rodziny Marzena Paszkot i Prezes Grupy CzasDzieci Agnieszka Karp-Szymańska, życzyły dzieciom świątecznego odpoczynku i wiele zapału do pracy na przyszły rok. Małym zdolni achom należy życzyć nowych Mecenasów, bo tylko dzięki nim mogą rozwijać swoje niezwykłe zdolności!

Jak pomóc? Fundacja zachęca do objęcia opieką  konkretnego dziecka i pokrycia kosztów rozwoju jego talentu (koszt rocznego kursu, warsztatu szkoleniowego bądź innej formy rozwoju najbardziej odpowiedniej dla danego dziecka). Po indywidualnych konsultacjach określających wysokość potrzebnej kwoty, pieniądze w formie darowizny należy przesłać na specjalne konto projektu Mecenas Dziecięcych Talentów ze wskazaniem na dziecko, któremu chcemy  pomóc.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail