PE zachęca do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży 2021 online

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Jeśli masz od 16 do 30 lat i chcesz kształtować przyszłość Europy, weź udział w Europejskim Spotkaniu Młodzieży EYE2021 online! – zachęca Parlament Europejski.

W pierwszym tygodniu października tysiące młodych ludzi z UE przejmie budynek Parlamentu Europejskiego w Strasburgu na Europejskie Spotkanie Młodzieży (EYE), aby dzielić się pomysłami na przyszłość Europy.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w debatach panelowych, warsztatach, zajęciach sportowych i występach artystycznych, odwiedzić różne stoiska, a także wymienić się pomysłami z ekspertami, aktywistami, influencerami i decydentami.

„Nie musisz być w Strasburgu, aby tego doświadczyć: EYE2021 to również mnóstwo aktywności online. Wejdź na platformę online z dowolnego urządzenia lub pobierz dedykowaną aplikację. Weź udział w wydarzeniach w czasie rzeczywistym i wymieniaj się pomysłami lub nadrób zaległości później” – instruuje Parlament Europejski. Link do platformy znajduje się TUTAJ.

Aby móc w pełni skorzystać z EYE, należy zarejestrować się na platformie, co umożliwi: nawiązanie kontaktów z innymi uczestnikami, prelegentami i organizacjami, zarezerwowanie udziału w wydarzeniach, a także odkrycie organizacji młodzieżowych i zapoznania się z ich działalnością. Zarejestrowanie się na platformie daje też możliwość zadawania pytań, udostępniania komentarzy, rozmowy na żywo z innymi uczestnikami oraz wzięcia udziału w konkursach online i wygrywania nagród.

Wydarzenia online zaczynają się 4 października. Można je śledzić je na mediach społecznościowych za pomocą hashtaga #EYE2021.

EYE2021 to również zwieńczenie procesu konsultacji młodzieży przeprowadzonego przez Parlament Europejski w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy. „Podziel się swoimi pomysłami na youthideas.eu do 9 października” – zachęca PE.

Uczestnicy EYE2021 będą debatować nad pomysłami podczas warsztatów, a następnie głosować na nie. Wyniki trafią do raportu, który zostanie przedstawiony członkom Konferencji i włączony do debaty politycznej.


© European Union 2018 – Source : EP

Źródło: EuroPAP News

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail