Pogotowie dla robotów Drukarni Golem 3D na Robotic Arena 2015

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Już 12 grudnia 2015 r. konstruktorzy i fani robotyki z całej Polski i nie tylko spotkają się w Zintegrowanym Centrum Studenckim Politechniki Wrocławskiej, aby wziąć udział w zmaganiach o tytuł najinteligentniejszego czy najszybszego robota w swojej kategorii. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy zawodów będą mogli skorzystać z profesjonalnego “pogotowia dla robotów”. Jego wyposażenie, a także w razie potrzeby pomoc techniczną, zapewni Drukarnia Golem 3D.

Rywalizujące w Robotic Arena konstrukcje narażone są na usterki i uszkodzenia, które mogą zniweczyć mozolną pracę konstruktorów, dlatego częstochowska Drukarnia Golem 3D postanowiła wspomóc zawodników. W hali zawodów pojawi się stanowisko wyposażone w drukarki Golem czwartej generacji (golemD), skaner 3D SLS, profesjonalne ładowarki modelarskie, narzędzia i elektronarzędzia, kleje i masy naprawcze – słowem wszystko to, co powinno znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy dla robota. Wsparcie będzie świadczone nieodpłatnie dla wszystkich potrzebujących go zawodników, w ramach Mecenatu Druku 3D. Drukarnia Golem 3D zaprasza na swoje stanowisko także osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę na temat druku przestrzennego. Będzie można obejrzeć z bliska drukarki 3D, a przedstawiciele firmy chętnie odpowiedzą na pytania związane z ich działalnością.

Zawody Robotic Arena 2015 odbędą się w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25. Weźmie w nich udział przeszło 150 robotów. Zmagania uczestników rozpoczną się o godz. 10.30. Planowane zakończenie imprezy – godz. 17.15.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail