Warszawskie Słoneczniki 2015 rozdane!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

W Warszawie dzieci się nie nudzą. Ilość jednak nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego twórcy konkursu Słoneczniki 2015 pragną docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju najmłodszych, będąc równocześnie dla nich najlepszą rozrywką. Inicjatywa na stałe zagościła w miejskim kalendarium.

Warszawska Gala Słoneczniki 2015 wzbudziła dużo emocji już na etapie konkursowym. Nominowanych było bowiem rekordowo dużo inicjatyw, niektóre w kilku kategoriach. O tytuł najlepszej inicjatywy dla dzieci 0-14 lat ubiegały się zarówno duże instytucje, cieszące się renomą i wielkim uznaniem, jak i małe organizacje, działające w tzw. mikroskali. Jedni i drudzy zgodnie podkreślali, że sama nominacja jest dla nich zaszczytem i wielkim wyróżnieniem, nadaje sens ich działaniu, wyróżnia spośród niezwykle różnorodnej i bogatej oferty edukacyjno – kulturalno – rozrywkowej  dla dzieci.
IMG_0296

Zarówno Jury, jak i Rodzice, oddając swe głosy decydowali, komu w tym roku przypadną nagrody, wyróżnienia i wreszcie – statuetka Złotego Słonecznika w jednej z sześciu kategorii: Ruch, Logika, Muzyka, Przyroda, Sztuki Wizualne, Język.

Gala Słoneczniki odbyła się 19 września 2015 r. w Teatrze Kamienica. Uroczystość poprowadził Paweł Burczyk.

w kategorii LOGIKA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała firma Matplaneta za zajęcia matematyczno – logiczne dla dzieci.

Nagrodę Rodziców otrzymała Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za cykl spotkań tematycznych: Śladami Małych Powstańców.

W tej kategorii dodatkowa nagroda –  wyróżnienie specjalne Jury powędrowało do rąk Coco Cafe 3D za Warsztaty podstaw projektowania 3D dla dzieci i rodziców.

w kategorii SZTUKI WIZUALNE

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymało Muzeum Historii Polski za organizację cyklicznego programu teatralnego “Piastodzieje”.

Nagrodę Rodziców otrzymali: Teatr Improwizacji Afront, Fundacja Szafa Kultury za: “Bajkotworek i bajek pełen worek” i inne spektakle improwizowane.

W tej kategorii została przyznana jeszcze jedna dodatkowa nagroda ? Wyróżnienie specjalne Jury, które otrzymała: Fundacja Sto Pociech za “Dzień Błota”.

w kategorii MUZYKA

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymało Polskie Radio za Polskie Radio Dzieciom.

Nagrodę Rodziców otrzymał Narodowy Instytut Fryderyka Chopina za Małą Akademię Chopinowską.

W tej kategorii przyznano także dwa specjalne wyróżnienia Jury, a otrzymali je: Pan i Pani Drums za warsztaty perkusyjne dla dzieci oraz Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury za Poranki edukacyjne dla dzieci “Muzyka górą!”.

w kategorii RUCH:

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymało Muzeum Powstania Warszawskiego za między muzealną grę: Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jestes? Ty.

Nagrodę Rodziców otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Wadami Ra?k “W naszych re?kach” za obozy sportowo-edukacyjne dla dzieci.

w kategorii PRZYRODA:

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymała mBiologia – kursy maturalne za Klub Małych Przyrodników.

Nagrodę Rodziców otrzymało Centrum Nauki Kopernik za projekt “Galeria Bzzz”.

W kategorii JĘZYK:

Statuetkę Złotego Słonecznika otrzymał Nowy Teatr za spektakl ?Elementarz?

Nagroda Rodziców przypadła Fundacji Nasza Historia, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetowi Warszawskiemu za grę: “Luneta Czasu i droga do niepodległos?ci”.

Poniżej można znaleźć pełną listę tegorocznych nominacji we wszystkich kategoriach

<http://sloneczniki.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,80-wszystkie_instytucje_nominowane.html> http://sloneczniki.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,80-wszystkie_instytucje_nominowane.html

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail