Deweloperzy budują z myślą o seniorach

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Czy osoby starsze znikną w Polsce ze zwykłych osiedli? Być może tak, bo deweloperzy coraz częściej oferują specjalne mieszkania dla seniorów wraz z całą infrastrukturą ułatwiającą i wzbogacającą ich życie.

?Osiedla dla seniorów to zespoły niskopiętrowych budynków wyposażonych w windę, tak aby mogły być w pełni wykorzystywane przez osoby o obniżonej sprawności czy niepełnosprawnych. Mieszkania są przestronne, ale łatwe w utrzymaniu? ? mówi  Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości z portalu RynekPierwotny.pl.

Na osiedlach dla osób starszych znajdują się miejsca wspólne, np. świetlice przeznaczone do spędzania czasu w większej grupie. W pobliżu mieszczą się sklepy spożywcze, lokale usługowe, a także gabinety lekarskie oraz rehabilitacyjne. ?Administrator osiedla służy seniorom pomocą, organizuje im czas wolny i aktywizuje mieszkańców? ? informuje ekspert. Dla potrzeb ludzi mających problemy z poruszaniem się stosuje się system powiadamiania personelu medycznego.

Oferta ?miasteczek spokojnej starości? jest skierowana do osób powyżej 55. roku życia. Niestety, nic za darmo. Jednak jak stwierdza rozmówca: ?Większość seniorów posiada swoje własne mieszkania lub domy, które tylko utrudniają funkcjonowanie. Dlatego rozwiązaniem dla takich osób jest sprzedaż tych nieruchomości i zakupienie mieszkania na osiedlu dla seniorów?. Ofert zapewne będzie przybywać, bo zainteresowanie deweloperów tym segmentem budownictwa rośnie.

Źródło: infoWire.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail