Dziesięcioletnia Nela zdobywczynią nagrody Bestseller Empiku 2015!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

We wtorek 16 lutego br. w Praskiej Drukarni w Warszawie, odbyła się oficjalna gala Bestsellery Empiku, podczas której wręczono nagrody dla najlepszych pozycji rynkowych 2015 roku. Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie reporterka oraz podróżniczka, autorka wielu książek oraz reportaży telewizyjnych emitowanych na TVP ABC, zdobyła Bestsellera Empiku za książkę ?Nela i tajemnice świata?.

Bestsellery Empiku

Nagroda dla Neli została przyznana za najpopularniejszą książkę w kategorii Literatura dla dzieci za 2015 rok. To pierwszy Bestseller 10-letniej Neli, a zarazem pierwsza nagroda wręczona przez Empik tak młodej osobie.

Nela swoją pierwszą książkę wydała jako ośmioletnia dziewczynka, w ciągu zaledwie dwóch lat stała się ulubienicą nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz nauczycieli. W swoim dorobku literackim Nela Mała Reporterka posiada cztery tytuły, wydane nakładem Burda Książki: ?10 niesamowitych przygód Neli?, ?Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane?, ?Nela i tajemnice świata? oraz ?Nela na tropie przygód?.

Przyznanie Neli nagrody Bestsellera 2015 wskazuje na jej ogromną popularność wśród czytelników.  Bestsellery Empiku są przyznawane właśnie na podstawie wyboru klientów salonów Empik, a każdy zakup pozycji oznacza jeden oddany głos na autora oraz jego dzieło. Na tej podstawie powstaje ranking najlepiej sprzedających się książek, filmów, muzyki, gier komputerowych oraz magazynów. Do tej pory Bestsellery Empiku zdobyli m.in. Zygmunt Miłoszewski, Wisława Szymborska, Martyna Wojciechowska czy Dawid Podsiadło.

Jestem bardzo szczęśliwa, że moje książki podobają się czytelnikom. Nawet nie sądziłam, że mogę zdobyć tak ważną nagrodę. Dziękuję wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, za czytanie moich książek
i podróżowanie razem ze mną! Cieszę się, że wszystkie dzieci mogą poznawać ze mną świat
i przeżywać przygody! Właśnie kończę moją piątą książkę pod tytułem Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany, w której opisuję na przykład nurkowanie przy wraku w Morzu Karaibskim, wyprawę na Machu Picchu, czy podróż do Plemienia Galeb w Etiopii.
? mówi Nela Mała Reporterka.

 Mała Reporterka została doceniona także za inne swoje książki. Pozycja ?Nela na tropie przygód? otrzymała wyróżnienie w kategorii Kultura od kapituły XIV edycji konkursu ?Świat przyjazny dziecku? organizowanego przez Komitet Obrony Praw Dziecka.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail