Kredyty świąteczne wcale nie takie tanie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego zaciągania kredytów i pożyczek. Banki kuszą promocjami. Jak się jednak okazuje, promocyjne produkty nie zawsze są najtańsze, a często ? nawet dwa razy droższe od standardowych. Warto wiedzieć, jak z głową pożyczyć pieniądze, by zanadto się nie zadłużyć.

Jeśli chcemy wesprzeć się kredytem na święta, nie zwracajmy uwagi wyłącznie na promocje, tak wszechobecne w mediach. Świąteczna oferta może być tańsza, ale niekiedy wyłącznie w porównaniu z pozostałymi kredytami w danym banku. Tymczasem niepromocyjne produkty w innych placówkach nierzadko są od niej korzystniejsze. Różnica cenowa między najdroższym a najtańszym kredytem gotówkowym dostępnym na rynku bywa nawet dwukrotna.

?Obecnie stopy procentowe są dość niskie. W związku z tym często większym kosztem niż odsetki jest prowizja. Dlatego nie warto sugerować się wyłącznie oprocentowaniem nominalnym, podawanym w materiałach promocyjnych, ale należy patrzeć na całkowity koszt kredytu i oprocentowanie rzeczywiste? ? mówi Jarosław Sadowski, ekspert rynku finansowego z firmy Expander. Biorąc pod uwagę ryzyko pojawienia się niespodziewanych wydatków, lepiej zdecydować się na kredyt z niską ratą.

Przy wyborze oferty powinniśmy wyłączyć emocje. ?Materiały reklamowe często nie zawierają wszystkich szczegółów. Dlatego trzeba zapoznać się z gwiazdkami w umowach i dokładnie przeanalizować ich warunki. Dopiero po głębszym zastanowieniu i porównaniu produktów podejmijmy decyzję, od kogo pożyczyć pieniądze? ? podkreśla rozmówca.

Źródło: infoWire

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail