Michał Krupiński wybrany na prezesa PZU SA. Jest też nowy zarząd spółki

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Rada Nadzorcza PZU SA uchwałą z dnia 19 stycznia powołała zarząd spółki i powierzyła Michałowi Krupińskiemu pełnienie funkcji prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.

michal_krupinski2Michał Krupiński to menedżer z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach. Jako prezes zarządu Merrill Lynch Polska i szef bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch odpowiadał m.in. za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Wcześniej, w latach 2008 ? 2011, był członkiem rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie. W 2012 roku uhonorowany został tytułem Young Global Leader przez Forum Ekonomiczne w Davos.

– To dla mnie zaszczyt móc pokierować tak znakomitą spółką jak PZU. To także duża odpowiedzialność wobec klientów, akcjonariuszy i pracowników firmy. PZU to jedna z największych firm sektora finansowego w Polsce, największa ubezpieczeniowa w tej części Europy, z ponad 200-letnią tradycją. Ponadto niezmiernie istotna z punktu widzenia stabilności rynku finansowego w Polsce, aktywny uczestnik życia gospodarczego i społecznego. Moją ambicją jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i wzrost międzynarodowego znaczenia firmy ? powiedział Michał Krupiński, prezes PZU.

Na mocy uchwały Rady Nadzorczej w skład zarządu PZU SA zostały powołane i powierzono im z dniem dzisiejszym pełnienie funkcji członków zarządu PZU SA następujące osoby:

? Beata Kozłowska-Chyła
? Roger Hodgkiss
? Robert Pietryszyn
? Paweł Surówka (z dniem 20.01.2016)

Rezygnację z funkcji członka zarządu PZU SA złożyli Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski.

Obecny skład zarządu PZU SA:

Michał Krupiński ? prezes zarządu
Przemysław Dąbrowski ? członek zarządu
Roger Hodgkiss ? członek zarządu
Beata Kozłowska ? Chyła ? członek zarządu
Dariusz Krzewina ? członek zarządu
Robert Pietryszyn ? członek zarządu
Paweł Surówka ? członek zarządu

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail