Planujesz wczasy na początku roku? Najtaniej polecisz do Włoch

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Planujesz zagraniczny urlop na początku przyszłego roku, w okolicach lutego lub marca? Najlepiej zrobisz, jeśli zarezerwujesz już teraz wczasy we Włoszech ? przykładowo, weekendowy pobyt w Rzymie może kosztować nawet o połowę mniej niż jeszcze miesiąc temu.

 Z naszej analizy wynika, że ceny podróży do Włoch są teraz nawet o połowę niższe niż pod koniec września czy w październiku. W przypadku większości destynacji oferowanych w ramach City Break, czyli 2-4 dniowych wypadów do najpiękniejszych miast w Europie, koszty spadły o 50% – z blisko 1000 do nieco ponad 400 złotych. Najbardziej widoczny spadek cen widoczny jest w przypadku Rzymu ? mówi Maciej Knopa, Travel Manager w serwisie rezerwacji biletów lotniczych i hoteli FRU.PL.

Chociaż według obiegowej opinii to właśnie początek jesieni, czyli koniec szczytu sezonu turystycznego, uznaje się za najlepszy moment na planowanie podróży, okazuje się, że warto jednak monitorować ceny na bieżąco. Nawet szybkie rozeznanie pozwala sporo zaoszczędzić! ? radzi Maciej Knopa.

Rzymski hotel za kilkadziesiąt złotych
Za zarezerwowany teraz nocleg w Rzymie zapłacimy mniej niż za pobyt w niejednym hotelu miastach Polski. ? Wykupując w listopadzie wakacje w Rzymie, możemy znaleźć nocleg w niesamowitym hotelu w centrum Wiecznego Miasta nawet za kilkadziesiąt złotych, a więc taniej niż na przykład za pobyt w Gdańsku ? podkreśla Maciej Knopa z FRU.PL.

W listopadzie zaoszczędzimy również na cenach przelotu do Rzymu. W tej chwili bilety do stolicy Włoch można upolować nawet za nieco ponad sto złotych w dwie strony. Oczywiście, są to przeloty tanimi liniami, a cena nie uwzględnia bagażu rejestrowanego, ale jeżeli wybieramy się na kilka dni, to spokojnie możemy zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy do małej walizki ? mówi Knopa.

Pamiętajmy o złotej zasadzie
Złotą zasadą taniego latania jest, aby nie liczyć na last minute. Nawet, jeśli w ostatniej chwili zarezerwujemy bardzo tanio hotel, to za lot przepłacimy nawet kilkunastokrotnie. Dotyczy to również City Breaków ? mówi przedstawiciel FRU.PL.

Warto pamiętać, że Boże Narodzenie, Sylwester czy Walentynki to terminy, w których zawsze rosną ceny ? niezależnie od tego, z jakim wyprzedzeniem zarezerwuje się wycieczkę. Za to za podróżami w dobrej cenie można śmiało rozglądać się już w lutym i na początku wiosny ? dodaje Maciej Knopa.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail