Poczta Polska z rekordem: Pół miliona paczek jednego dnia

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Kumulacja paczkowa w Poczcie sięgnęła rekordowego poziomu w poniedziałek, 14 grudnia. Tego dnia klienci nadali pół miliona paczek Pocztą Polską. To rekordowy wynik w historii Poczty. Średnio dziennie Poczta przewozi i dostarcza teraz kilkaset tysięcy paczek i przesyłek. Trwa pik paczkowy w Polsce.

Ostatnie tygodnie roku to bardzo dynamiczny okres w branży przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych. Liczba przesyłek (kurierskich i pocztowych) w tym czasie wzrasta nawet o 60 proc. Przesyłane są głównie prezenty świąteczne zakupione przez Internet, towary do centrów handlowych, dokumenty między firmami, życzenia i listy. Notowane obecnie rekordowe wyniki obrotu paczkowego to zasługa popularności handlu ecommerce w Polsce, który rok do roku bardzo dynamicznie rośnie.

Poczta Polska, lider rynku obsługi segmentu przesyłek ecommerce w Polsce, dzięki korzystnej ofercie produktowej jest najchętniej wybieranym operatorem dostarczającym prezenty w tym roku. Blisko 70 % respondentów w badaniu ARC Rynek i Opinia odpowiedziało, że jeśli będzie miało możliwość wyboru firmy paczkowej lub kurierskiej, zdecyduje się na Pocztę Polską

W porównaniu do zeszłorocznego badania, o ponad 20 punktów procentowych (z 26 proc. do 47 proc.) wzrósł odsetek respondentów, którzy jako kryterium wyboru Poczty na dostarczyciela prezentów, wskazali zaufanie do tej firmy. Z kolei z 25 proc. do 39 proc. wzrosła w tej samej grupie liczba pozytywnych doświadczeń związanych z obsługą ze strony Poczty Polskiej.

W ubiegłym roku, w okresie od końca listopada ? do świąt klienci Poczty nadali ogółem 10,3 mln szt. przesyłek kuriersko-paczkowych, z czego w samym grudniu 5,9 mln szt.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail