Polska daje możliwości ukraińskim przedsiębiorcom

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Regularne rewizje i bezpodstawne konfiskaty mienia zmuszają ukraińskich przedsiębiorców do ucieczki z rodzimego kraju. Szansę na rozwój działalności biznesmeni dostrzegają w innych państwach europejskich, w tym również Polsce. Nasz kraj stanowi atrakcyjny rynek, głównie z powodów gospodarczych i geograficznych.

Foto: FreeImages.com/Ralph Morris
Foto: FreeImages.com/Ralph Morris

Kwestie polityczne i przeszkody stawiane przez państwo utrudniają wielu biznesmenom funkcjonowanie na ukraińskim rynku. Aby zabezpieczyć przyszłość swojego interesu oraz zminimalizować ryzyko w oczach klienta, wielu z nich decyduje się na przeniesienie siedziby chociażby do Polski. Zdeterminowana jest zwłaszcza branża IT. W naszym kraju działają już takie firmy z Ukrainy, jak: NIC.UA, Betegy czy Preply.

Polska jest dla ukraińskich przedsiębiorstw idealnym miejscem na rozwój biznesu z punktu widzenia geograficznego (blisko stąd do Kijowa), ale przede wszystkim ? ekonomicznego. ?Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej władzy udało się zbudować infrastrukturę i stworzyć korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Na szczególną uwagę zasługuje też wysokie tempo rozwoju gospodarki. Bloomberg wskazuje, że w 2015 r. Polska osiągnęła najwyższy wzrost PKB w strefie Schengen, na poziomie prawie 3,5%? ? wyjaśnia Sergiy Myshko, global PR manager w firmie Preply.

Nasz rynek zyskuje na przenoszeniu się ukraińskich firm w wielu kwestiach. ?Po pierwsze, przedsiębiorcy odprowadzają tutaj swoje podatki i korzystają z usług. Z kolei każde otwarte biuro generuje nowe miejsca pracy, nie tylko dla Ukraińców, lecz także Polaków. Co więcej, pracownicy ściągnięci do Polski wspierają rozwój miejscowej gospodarki? ? informuje ekspert.

Źródło: infoWire.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail