Startupy w Pałacu Prezydenckim

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

W środę 4 października 2017 w Pałacu Prezydenckim odbył się finał III edycji „Startupów w Pałacu” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tym razem wydarzenie poświęcone zostało globalnym aspiracjom polskich startupów.

 

Celem III edycji „Startupów w Pałacu” była promocja Polski jako gospodarki innowacyjnej i otwartej na współpracę międzynarodową poprzez zaprezentowanie przykładów polskiej myśli technologicznej oraz przedstawienie warunków inwestowania w Polsce. W ten sposób Kancelaria Prezydenta wspiera polskie startupy w ekspansji globalnej i nawiązywaniu relacji z inwestorami oraz potencjalnymi klientami.

 

Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone starannie wybrane polskie startupy, mające przełomowe technologie i pomysły oraz realną szansę na zaistnienie na rynku globalnym. Proces rekrutacji startupów przebiegał we współpracy z Fundacją Startup Poland, Polskim Funduszem Rozwoju i przedstawicielami czołowych polskich wydarzeń startupowych.

 

Podczas spotkania – przed Prezydentem RP, polskimi funduszami vc, innowacyjnymi firmami działającymi w Polsce oraz gośćmi zagranicznymi – miało okazję zaprezentować się 10 polskich startupów z sektorów takich jak energetyka, sztuczna inteligencja, zaawansowane rozwiązania materiałowe, telemedycyna, elektromobilność, nowoczesna edukacja, blockchain i FinTech.

AISENS

Produkt Aisens składa się z sensorów oraz aplikacji mobilnej – sensory pozwalają na efektywną i bezpieczną rehabilitację w każdym miejscu i o dowolnej porze. Jest to odpowiedź na takie problemy jak: długi czas oczekiwania pacjentów na rehabilitację (nawet 6-12 miesięcy w Polsce), brak możliwości skalowania jednoosobowej działalności fizjoterapeuty.

Born Electric

Born Electric zajmuje się projektowaniem i budową napędów elektrycznych, systemów zasilania oraz systemów sterowania. Tworzy system napędowy z alternatywnym, innowacyjnym rozwiązaniem sterowania wraz z multifunkcyjną baterią. BE Plug&Drive jest gotowym systemem napędowym zdolnym zastąpić silnik spalinowy w lekkim pojeździe, maszynie czy platformie. System testowany już jest w środowisku elektrycznych gokartów rekreacyjnych i wyczynowych.

DrOmnibus

DrOmnibus tworzy aplikacje wspierające edukację i terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami (autyzm, zespół Downa). Aplikacje DrOmnibus składają się z setek i tysięcy zadań, zabranych w atrakcyjne dla dziecka gry oraz system monitorowania postępów i organizer dla nauczyciela/ terapeuty.

LGM S.A.

LGM S.A. rozwija technologię sterowania mocą pozwalającą uzyskać więcej mocy z generatorów energii elektrycznej. Usunięcie ograniczenia z generatorów z magnesami trwałymi, pozwoliło startupowi uzyskać nawet 5 razy więcej mocy niż nominalna! Generatory elektryczne mogą dawać 5 razy więcej energii, lub być 5 razy mniejsze, zapewniając ten sam poziom mocy. Energia może być tańsza i bardziej dostępna.

Quantum Lab

Polska technologia rozpoznawania emocji, m.in. w oparciu o mimikę twarzy – technologia opracowana przez Quantum Lab pomaga klientom rozwijać Customer Experience w różnych obszarach. Stosując zwykłe kamery internetowe i autorski algorytm SI, w czasie rzeczywistym mierzony jest rodzaj i poziom emocji klientów, użytkowników, czy widzów. Tak sprawdzana jest np. jakość obsługi klienta, czy siła przekazu marketingowego. Na świecie jest 10 firm, pracujących nad podobnymi rozwiązaniami – w tym Google, czy Microsoft.

Nanoceramics

Rozwiązania opierają się na opracowanej i rozwiniętej przez zespół metodzie spiekania ceramik pod wysokim ciśnieniem. Ceramiki magnetycznie miękkie wykorzystywane do produkcji cewek wykonywane są z mieszanki żelaza oraz azotku boru. Zmieniając skład mieszanki, możliwa jest modulacja rezystancji oraz poziomu nasycenia indukcji magnetycznej otrzymanych ceramik. Pozwala to na wykorzystanie tych materiałów w szerokim zakresie częstotliwości, zmniejszeniu rozmiarów komponentów z nich wykonanych przy jednoczesnym zwiększeniu transferu energii przez nie oraz zmniejszeniu kosztów ich wytwarzania.

Synerise

Synerise to platforma klasy Revenue Performance Management, która zwiększa efektywność działań marketingowych poprzez personalizowaną komunikację z klientami, realizację kampanii we wszystkich kanałach (online i offline), automatyzację marketingu oraz tworzenie i rozwój programów lojalnościowych. System zbiera i analizuje dane zarówno online (kampanie email, push, sms), jak i offline (wifi, sklepy stacjonarne). Dzięki swojej kompleksowości dostarczone przez nią dane pokazują aktualną sytuację firmy, a w szczególności marketingu i sprzedaży.

Telemedi.co

Oferowane są zdalne konsultacje z lekarzami poprzez video/audio/chat. Klient może kontaktować się z lekarzem poprzez stronę lub aplikację mobilną. Klientami są firmy ubezpieczeniowe, które obniżają koszt wizyty pacjenta u lekarza dzięki telekonsultacjom. Pacjenci nie muszą iść do lekarza, czekać w kolejkach i mogą odbyć konsultację codziennie, nawet w święta i weekendy. Telemedico zbudował też gabinety telemedyczne – dźwiękoszczelny kiosk w którym można odbyć wideokonsultację z lekarzem, a w środku kiosku umieszczone są gabinety telemedyczne, które pozwalają lekarzowi sprawdźić nasze wyniki (ciśnieniomierz, ekg) zdalnie.

Unified API

UnifiedAPI jest firmą specjalizującą się w integracji instytucji finansowych, takich jak banki, fundusze, za pośrednictwem API zgodne z nową dyrektywą PSD2, która wchodzi w życie 2018 roku. UnifiedAPI tworzy market place dla firm technologicznych które potrafią rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy dużych firm finansowych.

Virtual Power Plant

Spółka Virtual Power Plant Sp. z o.o. (VPPlant) opracowała inteligentne narzędzia pozwalające na dostosowywanie zużycia energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu. Wynikiem uczestnictwa w programach organizowanych przez VPPlant są oszczędności na kosztach energii, a w przyszłości również przychody ze świadczenia usług wobec rynku energii przez aktywnych odbiorców energii.

 

Każdy z ww. startupów otrzymał z rąk Prezydenta RP specjalny paszport uprawniający do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail