Mateusz Gradecki najlepszy wśród zawodowców w Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Mateusz Gradecki, jedyny Polak, występujący regularnie w tegorocznej edycji profesjonalnej ligi golfa Pro Golf Tour,  zajął doskonałe, drugie miejsce  w turnieju Raiffeisen Pro Golf Tour St. Pölten z wynikiem 200 uderzeń (-13). Dwa uderzenia mniej zdobył jedynie golfista – amator z Niemiec Allen John, dzięki temu główna nagroda pieniężna turnieju trafiła właśnie do rąk Mateusza Gradeckiego.

Raiffeisen Pro Golf Tour St. Polten był dla mnie bardzo udany. Zakończyłem każdą rundę z tak zwaną  6 z przodu (65,67,68) -13, co dało mi drugie miejsce oraz główną nagrodę pieniężną dla najlepszego zawodowca. Swój wynik zawdzięczam ciężkiej pracy z trenerem  Nickiem Lanem.  Szczególnie  ćwiczyliśmy puttowanie, a świetny wynik w turnieju pokazuje, że przyniosło to  oczekiwane efekty. Na turnieju Pro Golf Tour St. Polten grało mi się najpewniej w tym sezonie. Rywalizację z innymi zawodnikami, z pewnością umilało mi bardzo malownicze położenie pola golfowego na zboczu  góry obok zamku. Obecnie czekają mnie dwa tygodnie odpoczynku i regeneracji od startów, które spędzę z rodziną i znajomymi, nie zapominając oczywiście o podtrzymywaniu formy –powiedział Mateusz Gradecki

Polak zajął drugie miejsce w świetnym stylu, każdą z trzech rozegranych  rund kończył poniżej par, tylko w jednej, przekroczył jednym uderzeniem więcej niż par. W rezultacie karta wyników przedstawiała się następująco: 65, 67, i 68 uderzeń, w sumie 200 uderzeń, czyli -13.  Jednocześnie Mateusz zagrał imponującą  liczbę szesnastu birdie, a  w tym, nawet jednego eagla. Umacnia to jego pozycję w czołówce rankingu Order of Merit Pro Golf Tour – obecnie Mateusz Gradecki zajmuje w nim trzecią pozycję.

Drugie miejsce w turnieju Pro Golf Tour to jego najlepszy wynik, odkąd Mateusz Gradecki przeszedł na zawodowstwo. Jeśli jego występy na międzynarodowym poziomie do końca sezonu będą równie udane, a  Mateusz utrzyma się w pierwszej piątce Order of Merit, to wywalczy sobie  prawo do gry w przyszłorocznym sezonie European Challenge Tour.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail