Olimpiady Specjalne Polska zapraszają na wyjątkowy turniej siatkówki do Katowic!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Już za 2 tygodnie – od 31 sierpnia do 4 września w Katowicach trwać będzie wyjątkowe siatkarskie wydarzenie – Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych. Turniej odbywa się podczas Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział 100 zawodników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością intelektualną, którzy tworzą zunifikowane reprezentacje Olimpiad Specjalnych z: Azerbejdżanu, Białorusi, Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Rosji, Serbii, Słowacji  i Polski. Patronat honorowy nad turniejem objęła Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP.

Sporty Zunifikowane to program Olimpiad Specjalnych, który łączy w drużynach sportowych zawodników Olimpiad Specjalnych z zawodnikami w normie intelektualnej podczas treningów i zawodów.

„To wielki zaszczyt, że kolejny raz Olimpiady Specjalne Polska zostały organizatorem europejskiej imprezy sportowej. Chcemy pokazać, że sport łączy ludzi i pozwala być razem, wspólnie przeżywać radość zwycięstwa i satysfakcję z włożonego wysiłku. Sport sprawia, że różnice stają się zupełnie nieistotne wobec wygranego seta, czy zdobytego punktu” wyjaśnia Anna Lewandowska, Prezes Olimpiad Specjalnych Polska.

W trakcie Ceremonii Otwarcia turnieju, 1 września, w katowickim Spodku rozegrany zostanie wyjątkowy Mecz Gwiazd z udziałem medalistów mistrzostw świata, Europy i mistrzów olimpijskich, a także gwiazd innych dyscyplin sportu, kina, radia i telewizji. W Meczu udział wezmą dwie drużyny prowadzone przez legendy świata piłki siatkowej: Waldemara Wspaniałego i Stanisława Gościniaka. Ambasadorami Turnieju i gwiazdami meczu na pewno są Panowie: Vladmir Grbic (były reprezentant Serbii), Sebastian Świderski (były reprezentant Polski), Jakub Wesołowski (aktor). Mamy nadzieję, że dołączy do nas Andrzej Wrona, Ambasador Turnieju. Oczekujemy również na meczu wielu gwiazd piłki siatkowej oraz świata sportu: Jacka Kasprzyka, Małgorzaty Glinki – Mogentale, Krzysztofa Ignaczaka, Łukasza Kadziewicza, Zygmunta Chajzera i wielu innych znamienitych nazwisk.

 „To będzie wyjątkowy mecz dla wyjątkowych zawodników! Zapewniamy sportowe emocje i niezapomniane przeżycia! Będą z nami między innymi Vladimir Grbić, jeden z najwybitniejszych siatkarzy przełomu XX i XXI wieku i globalny ambasador Olimpiad Specjalnych, czy Sebastian Świderski – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników polskiej siatkówki i ambasador Olimpiad Specjalnych Polska. Liczymy też na pokaz umiejętności Andrzeja Wrony i świetną zabawę z Jakubem Wesołowskim i Andrzejem Supronem, Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska”  wylicza Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

Turniej promuje kampania billboardowa – na 200 billboardach i citylightach od 16 sierpnia do połowy września, w Warszawie i aglomeracji śląskiej Anna Lewandowska – sportsmenka, trenerka personalna i prezes Olimpiad Specjalnych Polska oraz Ambasadorowie Olimpiad Specjalnych Polska: Andrzej Wrona, Kuba Wesołowski, Sebastian Świderski wraz z zawodnikami Olimpiad Specjalnych Magdaleną Miklas i Jakubem Rucińskim zapraszają do kibicowania zawodnikom podczas turnieju w Katowicach.

Wstęp na turniej jest bezpłatny, rejestracja obowiązuje jedynie na Ceremonię Otwarcia. Zapraszamy wszystkich kibiców do katowickiego Spodka – można zobaczyć, jak wyglądają zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych i przekonać się, że jest to pełnowartościowa, pełna pasji rywalizacja, która sprawia radość nie tylko zawodnikom, ale też kibicom” podkreśla Sebastian Świderski wybitny siatkarz, prezes Zaksy Kędzierzyn Koźle – Mistrza Polski ostatniego sezonu i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.

Współorganizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej, instytucjami finansującymi są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, partnerem Turnieju jest Miasto Katowice.

Więcej informacji o turnieju znajduje się na stronie internetowej Olimpiad Specjalnych:

http://www.olimpiadyspecjalne.pl/kim-jestesmy/aktualnosci/5013/europejski-turniej-zunifikowanej-pilki-siatkowej-olimpiad-specjalnych-juz-za-3-tygodnie

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail