Startuje kampania edukacyjna ?Ścigamy się z cukrzycą?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Pro Men team training camp, Cozumel Mexico Nov 2014
Pro Men team training camp, Cozumel Mexico Nov 2014

Cukrzyca to choroba przewlekła, z którą w Polsce zmaga się już ponad 3 miliony osób. Wiele z nich uważa, że tego typu schorzenie to ograniczenie w codziennym życiu i spełnianiu marzeń. Organizatorzy kampanii ?Ścigamy się z cukrzycą? pragną udowodnić, że każdy kto tylko chce, może żyć tak, aby problemy zdrowotne nie przeszkadzały w realizacji osobistych celów.

?Ścigamy się z cukrzycą? to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna zainicjowana przez koalicję organizacji działających na rzecz osób z cukrzycą w Polsce. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie cukrzycy oraz rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli cukrzycy. Mecenasem kampanii jest firma Novo Nordisk, sponsor tytularny Team Novo Nordisk, jedynej profesjonalnej drużyny sportowej na świecie złożonej wyłącznie z osób z cukrzycą.

Misją Team Novo Nordisk jest inspiracja i edukacja i angażowanie osób z cukrzycą na całym świecie, a także udowadnianie, że można osiągać wysoką jakość życia pomimo choroby przewlekłej. Liderem teamu jest pierwsza wyczynowa drużyna kolarska złożona wyłącznie z zawodników z cukrzycą.

Team Novo Nordisk w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w 73. Tour de Pologne i stanie w szranki z najlepszymi zawodnikami z całego świata. W ramach wyścigu w starciu amatorskim ścigać się będzie także drużyna składająca się z ambasadorów kampanii ?Ścigamy się z cukrzycą?. Drużyna, której kapitanem jest polski olimpijczyk, Michał Jeliński,  wystartuje 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej i pokona prawie 40 kilometrowy odcinek. Na trasie wyścigu Tour De Pologne pojawią się także specjalne strefy kampanii ?Ścigamy się z cukrzyca?, w której każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać swój poziom cukru oraz porozmawiać z profesjonalną ekipą medyczną. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu, z którego korzystają zawodnicy.

Organizatorami kampanii są Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę, Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz Fundacja Wstańmy Razem, Aktywna Rehabilitacja.

Patronat nad wydarzeniem objął Polski Komitet Olimpijski.

Sponsorem technicznym jest firma Kona Polska.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail