EKO HESTIA SPA ? aż 11 gmin z szansą na 100 tysięcy!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Do pierwszej edycji konkursu EKO HESTIA SPA zakwalifikowało się 11 gmin uzdrowiskowych z całej Polski. Już w czerwcu poznamy trzech finalistów konkursu, a główny laureat za najlepszą inwestycję proekologiczną zostanie uhonorowany nagrodą w wysokości 100 tysięcy złotych.

Do konkursu zgłoszenia przesłało aż 11 gmin członkowskich stowarzyszenia. Gminy te położone są na terenie 7 województw. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województwa małopolskiego (4), następnie z województwa świętokrzyskiego (2) i po jednym zgłoszeniu z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, pomorskiego i łódzkiego. W I edycji konkursu EKO HESTIA SPA udział biorą następujące miasta i gminy uzdrowiskowe: Busko-Zdrój, Inowrocław, Konstancin-Jeziorna, Krynica-Zdrój, Nałęczów, Rabka-Zdrój, Sękowa, Solec-Zdrój, Sopot, Szczawnica i Uniejów.

Wszystkie przesłane zgłoszenia konkursowe zostały zakwalifikowane do I etapu konkursu. Konkurs EKO HESTIA SPA to doskonała okazja, aby pokazać jak wiele działań edukacyjnych i różnych inwestycji proekologicznych jest podejmowanych w gminach uzdrowiskowych.

Komisja konkursowa w najbliższych tygodniach zweryfikuje przesłane zgłoszenia. Zakończenie I etapu konkursu zaplanowano na koniec czerwca 2016 roku. Wręczenie nagród w konkursie EKO HESTIA SPA odbędzie się w trakcie gali jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP we wrześniu 2016r.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Grupy ERGO Hestia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP (SGU RP). Fundatorem nagrody w konkursie EKO HESTIA SPA jest Grupa ERGO Hestia.SGU RP zrzesza obecnie 36 gmin uzdrowiskowych (bądź pretendujących do uzyskania statusu uzdrowiska) położonych na terenie całego kraju.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail