Emirates podpisują największą umowę sponsorską w historii ATP

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

atp_world_tour_seasonLinie Emirates i organizacja ATP rozszerzyły zakres współpracy. Od 2016 r. przewoźnik będzie wspierać turnieje tenisowe ATP World Tour jako ?Premier Partner?. Pięcioletnie porozumienie jest największą umową sponsorską w historii ATP. 

Jako oficjalny przewoźnik i ?Premier Partner? ATP World Tour, linie Emirates zyskują prawa do prowadzenia spójnych, globalnych działań marketingowych na jeszcze większą skalę. Jednym z ich elementów będzie prezentacja logo przewoźnika na charakterystycznych siatkach tenisowych podczas 60 turniejów w 29 krajach na 6 kontynentach. Przekaz trafi do grupy liczącej ponad 800 milionów osób na całym świecie. W ostatnich latach turnieje przyciągały rekordową widownię  ? w sezonie średnio oglądały je 4,3 mln kibiców na kortach i ponad 880 mln widzów przed telewizorami.

Ponadto podczas turniejów linie Emirates zaoferują kibicom specjalną platformę, dzięki której  będą mogli doświadczyć niezrównanej jakości obsługi. Oprócz tego będą mogli również uczestniczyć w szeregu akcji na oficjalnej stronie ATPWorldTour.com, najpopularniejszym portalu tenisowym na świecie, którego liczba odwiedzin w ciągu roku przekracza 325 milionów.

Linie Emirates z radością rozszerzają współpracę z ATP World Tour. Globalny zasięg, który zapewnia sponsorowanie tych turniejów, stanowi dla nas okazję do nawiązania kontaktu z milionami miłośników tenisa na całym świecie. Oferujemy bezpośrednie loty do niemal 90 procent z 32 krajów, w których organizowane są turnieje ATP World Tour, co oznacza, że ta współpraca ma szczególne znaczenie dla naszych klientów. Tenis to prawdziwie międzynarodowy sport i to właśnie uznanie dla tej dyscypliny sprawiło, że nasz udział w sponsorowaniu imprez tenisowych wciąż rośnie ? powiedział Boutros Boutros, starszy wiceprezes Emirates ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu i marki.

Fakt, iż czołowy przewoźnik w branży i jednocześnie ceniony i powszechnie znany gracz w świecie marketingu sportowego, Emirates, zdecydował się zwiększyć swoją obecność na ATP World Tour najlepiej świadczy o tym, jaką pozycję zajmuje obecnie nasza dyscyplina sportu ? powiedział Chris Kermode, prezes stowarzyszenia ATP. Nowa umowa partnerska stanowi wyraz długoterminowego zaangażowania i prawdziwej wiary w dobrą kondycję tenisa w przyszłości. Cieszymy się, że będziemy w dalszym ciągu rozwijać naszą wieloletnią, udaną współpracę ? dodał Kermode.

Przewiduje się, że sezon 2015 ATP World Tour, który zamyka turniej Barclays ATP World Tour Finals na stadionie O2 w Londynie w najbliższą niedzielę, będzie rekordowym pod względem oglądalności w skali roku.

Linie Emirates są partnerem Platinum ATP World Tour od 2013 roku, a także sponsorem tytularnym rankingów ATP. Zgodnie z nową umową przewoźnik zajmie pozycję ?Partner Premium?, która dotychczas zarezerwowana była dla meksykańskiej marki piwa Corona. Umowa sponsorska z tym partnerem wygaśnie z końcem 2015 roku.

Wśród imprez tenisowych sponsorowanych przez Emirates znajdują się największe wydarzenia w sezonie, m.in. turnieje wielkoszlemowe Australian Open, Roland Garros i US Open, Emirates Airline US Open Series, Australian Open Series, rankingi ATP, Dubai Tennis Championships (ZEA), Barcelona Open (Hiszpania) i Rogers Cup (Kanada).

Źródło: Emirates

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail