Enel-Med i Legia Warszawa otwierają nowoczesną klinikę medycyny sportowej

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Już 23 listopada 2015 roku spółka ENEL-MED S.A. we współpracy z Legią Warszawa otwierają ENEL-SPORT ? najnowocześniejszą klinikę ortopedyczno-rehabilitacyjną w Polsce i jedną z najlepiej wyposażonych placówek medycyny sportowej w Europie. To nowa marka w portfolio grupy ENEL-MED ? partnera medycznego stołecznego klubu. Podpisując umowę z kliniką, Legia Warszawa wzorem tych największych w Europie zdecydowała, aby opiekę medyczną nad wszystkimi zawodnikami powierzyć jednej wyspecjalizowanej placówce.

Klinika ENEL-SPORT zlokalizowana jest w koronie stadionu Legii Warszawa, przy ul. Łazienkowskiej 3.
Wraz ze Szpitalem Centrum ENEL-MED w Warszawie, przy al. Solidarności 128, będzie świadczyć kompleksowe usługi medyczne z zakresu diagnostyki, rehabilitacji, leczenia operacyjnego i nieoperacyjnego urazów sportowych oraz schorzeń ortopedycznych. Szpital wyróżnia duże doświadczenie w zakresie nowoczesnych zabiegów ortopedycznych i neurochirurgicznych.

Sukces ENEL-SPORT chcemy budować na połączeniu doświadczenia najlepszych lekarzy w kraju, z topowym sprzętem, jakiego nie posiada jeszcze żadna inna placówka w Polsce. Chcemy, aby klinika wyróżniała się na rynku kompleksowymi usługami ? od diagnostyki, przez leczenie operacyjne, aż po rehabilitację. W klinice będziemy nie tylko leczyć urazy ortopedyczne, ale też wspierać osoby przygotowujące się do kolejnych sezonów, czy prowadzić tych, którzy dopiero pragną rozpocząć swoją przygodę ze sportem ? wyjaśnia wiceprezes Centrum Medycznego ENEL-MED, Jacek Rozwadowski.

W połowie 2014 roku Centrum Medyczne ENEL-MED oraz Legia Warszawa nawiązały współpracę, czego potwierdzeniem było podpisanie umowy, na mocy której ENEL-MED objął opieką medyczną zawodników klubu. Następnym krokiem jest wspólne otwarcie ENEL-SPORT właśnie na Stadionie Legii.  W klinice będą mogli leczyć się legioniści oraz inne osoby czynnie uprawiające sport, a także amatorzy. Co ważne, z licznych zniżek w placówkach ENEL-MED będą mogli skorzystać kibice Legii, którzy posiadają karnety na mecze stołecznej drużyny na aktualny sezon (10% zniżki).

Zrealizowaliśmy kolejny bardzo ważny cel w działalności Klubu, który był jednym z naszych priorytetów od samego początku. Już od dawna pomagaliśmy innym sportowcom, a teraz najlepsi specjaliści, którzy zostaną zatrudnieni w jednym miejscu w klinice przy Łazienkowskiej 3, z pewnością przyczynią się do osiągania przez nich coraz większych sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej. Na otwarciu tej wyjątkowej placówki skorzystają nie tylko nasi piłkarze, przedstawiciele innych sekcji czy kibice, dla których został przygotowany specjalny system bonifikat, ale i cały polski sport. Chcemy pomagać zawodowcom oraz osobom amatorsko lub rekreacyjnie uprawiającym różne dyscypliny sportowe ? mówi Prezes Klubu Legia Warszawa, Bogusław Leśnodorski.

W ENEL-SPORT na pacjentów czeka m.in. jedna z nielicznych w Polsce bieżnia antygrawitacyjna, bieżnie Woodway, rezonans magnetyczny 3T, czy urządzenia Biodex służące do zaawansowanej diagnostyki i treningu. Lekarze, którzy tworzą zespół medyczny ENEL-SPORT na co dzień pracują z najwyższej klasy sportowcami, dlatego mają dostęp do najnowszych badań i światowych rozwiązań. Oferta kliniki nie jest jednak nastawiona wyłącznie na osoby uprawiające sport.

W naszej klinice stawiamy nie tylko na specjalistyczną diagnostykę, rehabilitację czy medycynę sportową. Naszym pacjentom proponujemy dużo więcej ? m.in. konsultacje internistyczne, kardiologiczne, dietetyczne czy alergologiczne. Chcielibyśmy, by pacjenci przychodzili do nas, aby dobrze zaplanować trening czy wybrać sport odpowiedni dla siebie, a nie tylko wtedy, kiedy już przydarzyła się im kontuzja. Zawsze mówię pacjentom, że najważniejsza jest profilaktyka, dzięki niej oszczędza się nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim zdrowie ? tłumaczy dr n. med. Jacek Jaroszewski, kierownik medyczny ENEL-SPORT oraz lekarz reprezentacji Polski w piłce nożnej i zespołu Legii Warszawa.

Pierwsza placówka ENEL-SPORT będzie przyjmować pacjentów już od 23 listopada. Jednak jeszcze w tym roku, w ramach współpracy z klubem, zostanie uruchomiony kolejny tego typu oddział ? tym razem dedykowany głównie dzieciom. Druga placówka ENEL-SPORT powstanie również na terenie kompleksu Legii, od strony ul. Myśliwieckiej. Zakres jej usług będzie koncentrować się przede wszystkim na zdrowiu małych sportowców. W ofercie znajdą się również nowe usługi przeznaczone dla dorosłych pacjentów ? zajęcia fitness, treningi z trenerem indywidualnym, a także odnowa biologiczna ciała i SPA. ENEL-MED planuje już uruchomienie trzeciego oddziału sygnowanego ENEL-SPORT w Poznaniu.

Budowa nowej placówki  kosztowała grupę ENEL-MED około 11 milionów złotych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail