Już ponad 2500 osób skorzystało z nowego eko lodowiska w Gdańsku

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Od 14 stycznia z nowego, ekologicznego lodowiska działającego na tarasie zewnętrznym Galerii Morena w Gdańsku skorzystało ponad 2500 osób.  Lodowisko jest darmowe, a amatorzy jazdy na łyżwach mogą korzystać z niego przez cały tydzień, w godzinach od 10.00 do 20.00.

Nowe, ekologiczne lodowisko powstało na tarasie zewnętrznym gdańskiej galerii Morena. Lokalizacja ta daje amatorom łyżew możliwość aktywnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu, z panoramą osiedla Morena w tle. W perspektywie zbliżających się ferii, jest to jedno z miejsc wartych rozważenia przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz okazja do postawienia pierwszych kroków na lodzie dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z łyżwami.

Od początku funkcjonowania lodowisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem, niezależnie od grupy wiekowej. Chociaż najwięcej można tu spotkać najmłodszych oraz całych rodzin, lodowisko jest otwarte dla każdego, kto chce poćwiczyć ewolucje łyżwiarskie lub po prostu spędzić miło i aktywnie czas. Wstęp, a także wypożyczalnia sprzętu oraz pingwinków do nauki jazdy dla najmłodszych są darmowe. Ponadto, w weekendy można skorzystać z darmowych lekcji nauki jazdy z instruktorem.

Lodowisko liczy blisko 150 metrów kwadratowych i jest czynne przez cały tydzień, również w niedziele niehandlowe, od 10.00 do 20.00, do 24 lutego.

Dodatkowe informacje:

Lodowisko w Galerii Morena jest lodowiskiem syntetycznym, które doskonale odwzorowuje prawdziwy lód i jest korzystniejszą dla środowiska alternatywą lodowiska tradycyjnego. Dla Carrefour, który jest zarządcą Galerii Morena, kwestie ochrony środowiska są niezmiernie ważne, dlatego też w każdym przejawie swojej działalności stara się ograniczać szkodliwy wpływ na środowisko i wprowadzać ekologiczne rozwiązania, takie jak ograniczenie emisji dwutlenku węgla czy modernizacja systemu chłodnictwa w swoich sklepach. Lodowisko syntetyczne działające w Morenie nie wymaga ciągłej pracy agregatu chłodzącego, a także nie wykorzystuje niebezpiecznych substancji, takich jak freon czy amoniak, które są niezbędne do zamrażania i utrzymywania klasycznych ślizgawek lodowych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail