Drugie w historii zwycięstwo polskiego golfisty w zagranicznym turnieju profesjonalnym! Mateusz Gradecki triumfuje w zawodach cyklu Pro Golf Tour w Maroku!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów, w fenomenalnym stylu triumfuje w zawodach profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. W rozgrywanym w marokańskiej Casablance turnieju Open Prestigia 2019 polski zawodnik rozegrał trzy znakomite, równe rundy (69, 66, 67) osiągając łączny wynik 202 uderzeń (-14).

To zaledwie drugi raz w historii, gdy polski zawodowy golfista wygrywa zagraniczny turniej profesjonalnego cyklu – poprzednie takie zwycięstwo (Mistrzostwa Matchplay we wrześniu 2018 w niemieckim Neu Ulm) również należało do Mateusza Gradeckiego.

„Cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Ten wynik pokazuje, że czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą, wyrównaną grę. Zimowe treningi w Polsce i USA oraz dotychczasowe przygotowania zaczynają procentować. Liczę na utrzymanie dobrego poziomu sportowego i dalszy wzrost formy” powiedział Mateusz Gradecki.   

Dzisiejszy wynik Gradecki osiągnął po niezwykle wyrównanej, dokładnej grze. W całym turnieju zaliczył zaledwie dwa bogeye, w tym ani jednego w dwóch ostatnich rundach, w których wszystkie dołki zaliczał liczbą uderzeń równą par lub niższą (birdie, których Gradecki w całym turnieju uzbierał aż 16).

„Gram bardzo dobrze wedgami i putterem, co uważam za kluczowe elementy gry. Rzadko się to zdarza, ale podczas tego turnieju dostałem komplementy odnośnie swojej gry wedgami od innych zawodników z czołówki” dodał Mateusz Gradecki

Turniej w Maroku był niezwykle mocno obsadzony – wzięło w nim udział ponad 170 golfistów z całego świata, w tym dwaj najlepsi polscy zawodowi golfiści: Mateusz Gradecki i Adrian Meronk (miejsce 17).  W rundzie finałowej, do której awansowało 40 najlepszych zawodników Gradecki pokonał m.in. Anglików, Holendrów, Marokańczyków, Hiszpanów, oraz bardzo silnych reprezentantów Niemiec.

Mateusz Gradecki zajmuje obecnie miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej Pro Golf Tour, ale dla polskiego zawodnika kluczowe w tym sezonie będą starty w cyklu Challenge Tour, który ruszy w marcu. Obecne turnieje są przede wszystkim elementem przygotowań do zasadniczej rywalizacji w tym roku.

„Tegoroczny Pro Golf Tour zacząłem bardzo dobrze. Pod koniec stycznia znalazłem się na podium turnieju Red Sea Ain Sokhna Classic w Egipcie, teraz zająłem pierwsze miejsce w Maroku – to pokazuje, że złapałem powtarzalność. Zimowy cykl przygotowań przynosi efekty i mam nadzieję, że moja dyspozycja będzie rosła z turnieju na turniej. Teraz przede mną kolejne zawody i dalsze przygotowania do Challenge Tour – trzymajcie kciuki!”, dodał Mateusz Gradecki.

Długofalowym celem Mateusza Gradeckiego jest reprezentowanie Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, które już w przyszłym roku odbędą się w Tokio.

„Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na Igrzyskach Olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym pokazać swoje umiejętności, ale też rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu”  dodał polski golfista.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail