Kolarskie święto Olimpiad Specjalnych

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

W sobotę, 30 września na terenie AWF Warszawa odbyło się kolarskie święto Olimpiad Specjalnych Polska i Hansgrohe Polska. W Mazowieckim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych i towarzyszących mu rowerowych atrakcjach wzięli udział zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną, przyjaciele Olimpiad Specjalnych i mieszkańcy Warszawy. W ramach wydarzenia odbył się też m.in. charytatywny rajd rowerowy „Kilometry dla Olimpiad Specjalnych”. Dystanse 5 i 20 kilometrów przejechało kilkudziesięciu kolarzy.

Celem wydarzenia była popularyzacja kolarstwa – jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu wśród zawodników Olimpiad Specjalnych.

 „Działamy w Polsce od ponad 32 lat, ale cały czas widzimy, jak wiele jest do zrobienia w kwestii budowania świadomości nas wszystkich o możliwościach, umiejętnościach  i roli osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym społeczeństwie. Olimpiady Specjalne Polska przełamują stereotypy – pokazują, że nasi zawodnicy, osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią osiągać sukcesy sportowe na poziomie krajowym i międzynarodowym. Pokazujemy też, że nasi sportowcy to po prostu wspaniali ludzie. Odczuwają radość, mają swoje ambicje i marzenia. Czasem trochę inaczej patrzą na świat, ale myślę, że taka inna perspektywa jest nam czasem bardzo potrzebna. Takie wydarzenia, jak dzisiejszy rajd i mityng, pokazują, że wszyscy razem możemy się wspólnie bawić, współpracować z profesjonalnym Partnerem tj. Hansgrohe Polska i czerpać radość z poznawania się nawzajem” powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Ważnym elementem wydarzenia był Mazowiecki Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych. „Wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć prawdziwe zawody sportowe z udziałem naszych zawodników. Dzisiejszy Mityng to najważniejsza kolarska impreza Olimpiad Specjalnych na Mazowszu w tym roku. O medale zawodów rywalizowało łącznie ponad 30 zawodników z całego regionu. Wspaniale, że sportowe emocje udzieliły się wszystkim zgromadzonym, którzy głośno dopingowali sportowców z niepełnosprawnością intelektualną” powiedział Jakub Strzałkowski, Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych – Mazowieckie.

Rowerowy charakter imprezy podkreślała też obecność partnera generalnego wydarzenia – Hansgrohe – sponsora profesjonalnej grupy kolarskiej Bora Hansgrohe, w której jeżdżą m.in. medalista olimpijski Rafał Majka, czy trzykrotny Mistrz Świata w kolarstwie szosowym, Peter Sagan. „Zawodnicy Olimpiad Specjalnych to wspaniali ludzie. Cieszę się, że możemy wspólnie cieszyć się kolarstwem. Zapraszamy na rowery!” powiedział Robert Kamiński, Dyrektor Regionu Europa Północno-Wschodnia w Hansgrohe.

Oprócz Hansgrohe organizację imprezy wsparli m.in. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Policja i Żandarmeria Wojskowa, firmy MetLife, Mattel, Strider, Foods By Ann oraz Fenwick’s.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail