Polak międzynarodowym mistrzem Turcji w golfie

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

W tureckiej Antalyi ogromny sukces polskiego golfa! Reprezentant naszego kraju – Mateusz Gradecki zdobył pierwsze miejsce, wyraźnie prowadząc przez trzy z czterech dni rywalizacji turnieju MVK Turkish Amateur Open Championship 2017. Mateusz z wynikiem 70, 66, 74, 67 uderzeń w poszczególnych rundach (-11) zapewnił sobie w ten sposób tytuł Międzynarodowego Mistrza Turcji a także możliwość startu w zawodowym turnieju cyklu Challenge Series, który w przyszłym roku odbędzie się w Turcji.  

Wygrana w Mistrzostwach Turcji to kolejny krok Mateusza Gradeckiego od pozycji najlepszego polskiego golfisty – amatora w kierunku dobrego debiutu w roli zawodowego golfisty. Dotychczasowa rywalizacja Gradeckiego wśród profesjonalnych golfistów pozwala z optymizmem patrzeć na jego następne starty.

„Jestem bardzo zadowolony z mojej gry w Turcji. Dopisała pogoda, mieliśmy tu znakomitą sportową atmosferę, która pozwoliła mi skoncentrować się na dobrej grze i osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Cieszę się, że wyciągam wnioski z moich poprzednich gier i z każdą rundą czuję się coraz mocniejszy w rywalizacji. W Turcji od początku turnieju plasowałem się w czołówce, cieszę się, że dobrze wytrzymałem presję i utrzymałem się na topie do finału zawodów” powiedział Mateusz Gradecki.

W MVK Turkish Amateur Open Championship 2017 rywalizowało 61 golfistów z całego świata (m.in. z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Finlandii, Libii i USA) w tym trzech reprezentantów Polski. Turniej odbywał się na polu Gloria Golf Resort w Belek, określanej jako turecka stolica golfa. Mistrzostwa trwały cztery dni, każdego dnia rozgrywano jedną, 18-dołkową rundę. Po trzech dniach nastąpił tzw. cut – do czwartej, finałowej rundy zakwalifikowano 40 najlepszych zawodników.  Łącznie przez cztery dni każdy z golfistów  rozegrał 72 dołki, oddając łącznie około 290 uderzeń. Mateusz Gradecki – jako zwycięzca turnieju, uzyskał prawo do gry w przyszłorocznym turnieju zawodowej serii Challenge Series, który odbędzie się w Turcji.

Zwycięstwo w MVK Turkish Amateur Open Championship 2017 to kolejny dobry start Mateusza Gradeckiego w ostatnich tygodniach. Wcześniej, w połowie września, zawodnik zajął znakomite drugie miejsce w turnieju pierwszego etapu kwalifikacji do European Tour na polu Fleesensee Golf&Country Club w Niemczech. Na początku września Gradecki zajął trzecie miejsce w  turnieju Wrocław Open, rozgrywanym ramach zawodowego cyklu Pro Golf Tour na polu golfowym Pałacu Brzeźno.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail