Olimpiady Specjalne Polska zapraszają na wyjątkowe piłkarskie emocje!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Olimpiady Specjalne Polska zapraszają wszystkich fanów sportu do kibicowania piłkarzom z niepełnosprawnością intelektualną podczas XIX. Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej  Olimpiad Specjalnych. To największe na świecie wydarzenie promujące zarówno grę w piłkę nożną wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną i zachęcające do wspierania i kibicowania zawodnikom Olimpiad Specjalnych. Od 25 maja do 2 czerwca 2019 r. w całej Europie w ponad 450 zawodach sportowych rozgrywanych na boiskach i stadionach 50 krajów Europy, weźmie udział ponad 45 tysięcy zawodników. Wydarzeniu patronuje Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) oraz narodowe federacje piłkarskie z 37 krajów Europy, w tym polska Ekstraklasa.

Zawodnikom Olimpiad Specjalnych kibicują profesjonalni piłkarze, w tym Przyjaciel Olimpiad Specjalnych Polska, Robert Lewandowski:

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych będą wyraźnie obecni podczas 34 i 35 kolejki piłkarskiej Ekstraklasy (3-6 maja i 10-12 maja) – sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną wyniosą banner, wspierający akcję „Stadiony Bez Barier”, piłkarze Olimpiad Specjalnych znajdą się też w eskortach wyprowadzających ligowe drużyny podczas meczów tych kolejek oraz na trybunach meczów Ekstraklasy. Kibice na stadionach będą także mogli zobaczyć dedykowany film promujący Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

„Już po raz dziewiętnasty w całej Europie wspólnie pokazujemy, jak ważne jest wspieranie  rozwoju społecznego i sportowego osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wspólnego przeżywania emocji, akceptacji i szacunku, przekraczania własnych możliwości przez sport – sport w najczystszej postaci. Niestety, najczęściej zawodnicy w Polsce rywalizują przy pustych trybunach. Zmieńmy to – zapraszamy wszystkich fanów sportu w Polsce na areny Olimpiad Specjalnych. W najbliższym czasie szykujemy wiele atrakcji. Wystarczy wyjść z domu i kibicować zawodnikom. Zobaczycie ile emocji potrafią nam dać. #GrajmyRazem”  powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

W ramach polskiej edycji Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w trzynastu województwach rozgrywanych jest 17 regionalnych turniejów piłkarskich Olimpiad Specjalnych.  Turnieje trwają od 6 kwietnia do 16 czerwca 2019 roku. W zawodach w całej Polsce bierze udział ponad 1700 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną,oraz blisko 700 trenerów i wolontariuszy.

Gorąco zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom na piłkarskich turniejach Olimpiad Specjalnych w wielu regionach Polski – pełną ich listę znaleźć można na stronie internetowej www.olimpiadyspecjalne.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/olimpiadyspecjalne/ Wstęp na wszystkie turnieje jest bezpłatny, a wrażenia i emocje, które zapewniamy są bezcenne” podkreśla Joanna Styczeń Lasocka.

Lista turniejów w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych:

6 kwiecień 2019 Pomorskie IX Pomorski Turniej Bowlingowy Olimpiad SpecjalnychPomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Tczew
16 kwiecień 2019 Dolnośląskie XVII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej OS Bolesławiec
10 maj 2019 Wielkopolskie – Poznań Regionalny- Wielkopolskie-Poznań Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Special Olympics Leszno
15 maj 2019 Zachodniopomorskie Zachodniopomorski Turniej Piłki nożnej Olimpiad Specjalnych Szczecin
16 maj 2019 Podlaskie XVIII Podlaski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Dąbrowa Białostocka
19 maj 2019 Podkarpackie XIV Podkarpacki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Kolbuszowa
21 maj 2019 Warmińsko-Mazurskie XV Warmińsko-Mazurski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Szymanowo
22 maj 2019 Lubelskie Lubelski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Kraśnik
23 maj 2019 Łódzkie Łódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk Zduńska Wola
25 maj 2019 Mazowieckie XX Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Adamów
27 maj 2019 Śląskie XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska
29 maj 2019 Lubuskie Lubuski Turniej Piłki Nożnej w Ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Szprotawa
29 maj 2019 Opolskie Opolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych Gogolin
30 maj 2019 Opolskie Opolski Turniej Zunifikowanej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn Olimpiad Specjalnych Gogolin
31 maj 2019 Świętokrzyskie Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej 7 osobowej Olimpiad Specjalnych Starachowice
4 czerwiec 2019 Śląskie XVII Śląski Turniej Piłki Nożnej Halowej i Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych Zabrze
14 czerwiec 2019 Kujawsko – Pomorskie XVI Kujawsko – Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Bydgoszcz
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail