THINK POSITIVE! – akcja społeczna w polskich szpitalach z udziałem Natalii Partyki, Jerzego Płonki i Piotra Pogona

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Pobyt w szpitalu, choroba, rehabilitacja po kontuzji czy wypadku to czas, kiedy pacjent musi zmierzyć się nie tylko z cierpieniem fizycznym, ale i psychicznym. A pozytywne nastawienie, co potwierdzają sami lekarze, ma istotny wpływ na skuteczność terapii. Dlatego 24 listopada ruszyła akcja społeczna Think positive! pokazująca historie wyjątkowych sportowców – osób, które pokonały choroby i pomimo trwałego uszczerbku na zdrowiu czerpią z życia radość, rozwijają swoje pasje i odnoszą sukcesy. 100 szpitali w całej Polsce otrzyma bezpłatną wystawę zdjęć przedstawiającą największe zwycięstwa Natalii Partyki, Jerzego Płonki i Piotra Pogona.

Życiorysy i osiągnięcia bohaterów akcji Think positive! są dobitnym przykładem, że wszystko w życiu jest możliwe, a choroba nie musi oznaczać rezygnacji z ambicji i marzeń. Taki przekaz niosą ze sobą zdjęcia, na których pacjenci zobaczą trójkę sportowców: Natalię Partykę – tenisistkę stołową bez przedramienia, wielokrotną medalistkę mistrzostw Europy i mistrzynię paraolimpijską, Jerzego Płonkę – niewidomego wioślarza, maratończyka i alpinistę oraz inicjatora akcji Piotra Pogona, który dwukrotnie pokonał chorobę nowotworową i pomimo resekcji płuca bierze udział w maratonach i zawodach triathlonowych, działając przy tym jako animator sportowy i fundraiser organizacji charytatywnych (współpracował m.in. z Fundacją Anny Dymnej czy Jaśka Meli).

– Sportowcy są idolami i wzorami do naśladowania. Pokazują jak ważna jest w życiu determinacja i wola walki. Szczególnie budujące są sukcesy osiągane przez sportowców dotkniętych niepełnosprawnością ? budzą podziw, a przy tym dają ludziom nadzieję, że nawet ciężka choroba nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń. Zaproszeni do akcji sportowcy to wulkany dobrej energii, osoby, które poprzez swoje doświadczenia udowadniają, że życie jest pełne możliwości, tylko trzeba odważyć się po nie sięgnąć – wyjaśnia Dorota Steliga z agencji Face it! organizującej akcję Think positive!

– Chcemy wnieść do szpitali dobrą energię i przekonanie, że nigdy nie wolno się poddawać. Polscy lekarze potrafią dokonywać cudów, a pozytywne myślenie to pierwszy krok, by stawić czoła nawet najcięższej chorobie, pozostać aktywnym i sięgać po marzenia. Z radością włączyliśmy się w projekt, który ma szansę przywrócić chorym wiarę, że to, co dziś wydaje się nieosiągalne, jutro może być w ich zasięgu. To taki ?poradnik pozytywnego myślenia? w wersji zdjęciowej- mówi Konrad Brodaczewski, wicedyrektor zarządzający z firmy medycznej Grena, sponsora głównego akcji Think positive!

Wystawy zdjęć z Natalią Partyką, Jerzym Płonką i Piotrem Pogonem zostaną bezpłatnie przekazane 100 szpitalom, które jako pierwsze zgłoszą chęć wzięcia udziału w akcji Think positive! poprzez stronę internetową www.thinkpositive.org.pl. O ich wydruk zadbała firma Xerox Polska. ? Wierzymy w siłę obrazu – jedno zdjęcie potrafi nierzadko przekazać więcej niż tysiąc słów. Taką moc mają właśnie zdjęcia, które w ramach akcji Think positive! będą mogli oglądać pacjenci polskich szpitali ? podkreśla Maja Godowska, Communication&Events Manager z Xerox Polska.natalia

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail