Flota firmy Flexjet jako pierwsza wykorzysta ponaddźwiękowe samoloty biznesowe Aerion

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Rewolucyjny nowy samolot odrzutowy zmniejszy czas podróży między kontynentami.

Aerion Corp., firma wiodąca w technologii ponaddźwiękowej oraz Flexjet LLC, linie zapewniające podróżnym dostęp do najbardziej luksusowych flot prywatnych samolotów na świecie, wydały dziś oświadczenie w sprawie złożenia zamówienia na 20 samolotów AS2 Aerion przez firmę Flexjet. AS2 to pierwszy dostępny na rynku naddźwiękowy samolot biznesowy, a firma Flexjet staje się pierwszym nabywcą samolotów AS2 do swojej floty.

Zdjęcie – http://photos.prnewswire.com/prnh/20151117/288051

“Linie Flexjet od początku były w czołówce ze względu na technologię lotniczą, umożliwiając właścicielom dostęp do maszyn o wysokiej wydajności. Dziś dumni jesteśmy z naszego przodownictwa w zakresie naddźwiękowych samolotów biznesowych. Mamy przyjemność być pierwszym nabywcą floty samolotów AS2 Aerion i cieszymy się, że jesteśmy w stanie zapewnić naszym właścicielom naddźwiękowe podróże międzykontynentalne”- powiedział prezes linii Flexjet Kenn Ricci.

Maksymalna prędkość samolotu biznesowego AS2 firmy Aerion to 1,5 macha i jest o 67% wyższa niż najszybsze prędkości przelotowe długodystansowych odrzutowców poddźwiękowych zarówno obecnie produkowanych, jak i takich, których produkcję dopiero się przewiduje. Na pokładzie AS2 mieści się od 8 do 12 pasażerów, a jego międzykontynentalny zasięg mieści się w zakresie 4 750 mil morskich, oszczędzając tym samym trzy godziny przy podróżach przez Atlantyk w porównaniu do samolotów poddźwiękowych i ponad sześć godzin w dłuższych podróżach przez Pacyfik. Opracowywany obecnie przez firmę Aerion we współpracy z grupą Airbus Group model wyposażony jest w trzy silniki i odbędzie swój pierwszy lot w 2021 r., a do eksploatacji wejdzie w roku 2023.

“Zapoznaliśmy się z technologią firmy Aerion i niezwykłymi możliwościami samolotu AS2 i uważamy, że mogą one zmienić zasady gry na rynku podróży służbowych. Szybki rozwój AS2 firmy Aerion i grupy Airbus Group jest godny podziwu”- dodał prezes Ricci.

Firmy Aerion i Flexjet wspólnie zaprojektują niezwykłe i niepowtarzalne wnętrza samolotów AS2 w duchu tradycji luksusowego wykończenia, które można zobaczyć w samolotach niedawno wprowadzonej do użytku floty Red Label linii Flexjet. Zgodnie z przewidywaniami firmy Flexjet wielu klientów skorzysta z samolotów AS2 w połączeniu z innymi wielkokabinowymi samolotami firmy w ramach programu Global Access. Prędkości samolotów AS2 umożliwią dostosowanie się nawet do szczególnie wymagających harmonogramów podróży, takich jak międzykontynentalne loty jednodniowe.

“Kenn Ricci oraz wszystkie zarządzane przez niego linie lotnicze wielokrotnie potwierdzili pozycję innowatorów i liderów rynku. Dzielimy z nimi pasję do osiągów i rewolucjonizowania branży lotniczej. Jest to faktycznie początek doskonałego związku między naszymi firmami i chciałbym podziękować Kennowi za jego wizję i zaufanie w stosunku do firmy Aerion” – skomentował prezes firmy Aerion, Robert Bass.

Aerion Corporation

Firma Aerion Corporation z siedzibą w Reno w stanie Nevada powstała w 2002 r. w celu rozpoczęcia ery praktycznych i wydajnych lotów ponaddźwiękowych. Podczas współpracy z agencją NASA i innymi wiodącymi instytucjami lotniczymi firma Aerion w ciągu ostatniej dekady stworzyła zaawansowaną technologię skrzydeł. W wyniku badań doszło do przełomu w dziedzinie naddźwiękowego naturalnego przepływu laminarnego, który jest podstawą technologii wykorzystywanej w nowych odrzutowcach biznesowych AS2. W 2014 r. firma Aerion rozpoczęła współpracę z grupą Airbus Group w celu rozwoju samolotu ponaddźwiękowego AS2 o prędkości maksymalnej 1,5 macha. Trwają prace inżynierskie, a pierwszy lot odrzutowca zaplanowany został na rok 2021, przy wprowadzeniu go do użytku w roku 2023.

Flexjet

Linie lotnicze Flexjet, LLC po raz pierwszy weszły na rynek własności ułamkowej samolotów w 1995 r. i w maju 2015 r. obchodziły swoje 20 urodziny. Firma Flexjet zapewnia klientom ułamkową własność samolotów oraz leasing, a jej program własności ułamkowej samolotów jako pierwszy na świecie uzyskał certyfikat przeglądu organizacji bezpieczeństwa Air Charter Safety Foundation. Flexjet jest pierwszą i jedyną firmą posiadającą wyróżnienie 16. nagrody diamentowej za doskonałość organizacji FAA.

Programem własności ułamkowej firmy Flexjet objęta jest ekskluzywna gama samolotów biznesowych, w skład których wchodzą jedne z najnowszych modeli w branży, w tym samoloty biznesowe kolekcji LXi Cabin Collection: Learjet 75, Challenger 350, Embraer Legacy 450, Global Express i Gulfstream G450, G500 oraz G650. Ponadto do floty samolotów firmy należą samoloty Embraer Phenom 300, Challenger 300 i Challenger 605. Flexjet jest firmą członkowską zespołu firm Directional Aviation.

Źródło: PAP/PR Newswire

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail