Posłuchajmy mądrych kobiet – II edycja Tygodnia Znanych Ekspertek przed nami

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Przyszły tydzień w mediach będzie należał do kobiet. Wszystko za sprawą inicjatywy “Znane Ekspertki”, która promuje obecność kobiet w dyskursie publicznym. W ciągu trzech dni odbędą się również debaty, w których udział wezmą m.in. Kamila Kaliszyk (MasterCard), Aneta Podyma (Pramerica), Joanna Seklecka (eService), Beata Pawłowska (Oriflame), Ilona Grzywińska (Uber), Beata Lubos (Ministerstwo Gospodarki), prof. Anna Olejniczak-Merta (Akademia Koźmińskiego), Agata Wacławik-Wejman (Google), dr Daria Tataj (Tataj Innovation).

II edycja Tygodnia Znanych Ekspertek odbędzie się w dniach 23-29 listopada br. W tym czasie kobiety będą gościły w mediach częściej niż zwykle. Z myślą o dziennikarzach i organizatorach konferencji branżowych powstała baza skupiająca specjalistki z różnych dziedzin – www.znaneekspertki.pl. W programach informacyjnych, audycjach radiowych, artykułach prasowych i serwisach internetowych pojawiać się będą specjalistki w charakterze komentatorek, opiniodawców, bohaterek wywiadów czy reportaży.

W ramach obchodów II Tygodnia ZE odbędą się także 3 debaty, organizowane we współpracy z firmą MasterCard, która jest partnerem strategicznym kampanii oraz pod patronatem Centrum Prasowego PAP. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. przełomowych innowacji, obrotu bezgotówkowego oraz współpracy na rzecz wyzwań współczesnej Europy.

Jak wynika z cyklicznego raportu Global Media Monitoring Project, na całym świecie kobiety stanowią zaledwie 20% mówców i ekspertów, cytowanych w przekazach mediowych. Również w polskich mediach w roli komentatorów częściej występują mężczyźni, zwłaszcza w tematyce gospodarczej i finansowej. Dlatego właśnie powstała inicjatywa “Znane Ekspertki” zrzeszająca doświadczone top-specjalistki z różnych dziedzin. Projekt został zainaugurowany 16 czerwca 2014 i zrzesza obecnie blisko 400 kobiet-ekspertów, w tym ponad 60 CEO, dyrektorów generalnych dużych korporacji, firm, instytucji publicznych, członków zarządu oraz ponad 40 kobiet z tytułem profesora. Głównym jego celem jest zmiana stereotypowego obrazu eksperta w świadomości społecznej, gospodarczej i medialnej.

Miejmy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom głos kobiet z roku na rok będzie coraz bardziej widoczny i słyszalny. Organizatorzy zachęcają zainteresowane redakcje do współpracy.

Źródło: PAP

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail