Jak najkorzystniej przekazać majątek?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bez problemów, podatków i długich formalności ? w taki sposób można przekazać majątek dzieciom. Jak? To proste ? trzeba wiedzieć w co inwestować.

Dotychczas uważano, że najlepszym zabezpieczeniem majątku są nieruchomości. To częsty sposób wybierany przez właścicieli firm, chociaż jak się okazuje nie w każdym przypadku jest on najlepszym. Powód? Taki rodzaj inwestycji zamraża pieniądz, a w nagłych sytuacjach, gdy potrzebna jest gotówka, może spowodować także straty. Co zatem jest alternatywą? Można inwestować w kosztowności jak np. złoto lub brylanty.

– W przypadku złota mamy do czynienia z twardą walutą, czyli z czymś, co jest bardzo płynne i bardzo mobilne. Jestem w stanie to sprzedać od ręki w dowolnym momencie i w dowolnej ilości ? mówi newsrm.tv Robert Śniegocki, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej.

Co zyskuje przedsiębiorca inwestujący w złoto lub brylanty? Przede wszystkim możliwość dysponowania walutą ponadczasową, odporną na kryzysy gospodarcze, a przy tym estetyczną i prestiżową. Niewątpliwą zaletą jest też fakt, że im dłuższy jest czas posiadania dóbr luksusowych, tym większa jest szansa na zarobek. Gdy sztabkę sprzedajemy po sześciu miesiącach od zakupu nie jesteśmy także obciążeni podatkiem od zysku.

Istotne jest również aby pamiętać o odpowiednim zarządzaniu pieniądzem. Przedsiębiorca powinien skupiać się na wielu instrumentach. ? Każdorazowo myśląc o zabezpieczaniu majątku musimy otaczać się różnymi rodzajami aktywów. W zależności od celu, jaki przedsiębiorca chce osiągnąć, dobiera tak aktywa aby wybór był słuszny. Należy pamiętać przy tym by żadnego z nich nie było za dużo ? komentuje Robert Śniegocki.

Osoby zainteresowane inwestycjami powinny pójść po poradę do specjalistów w danej dziedzinie, a w przypadku dóbr luksusowych najlepiej wybrać sprawdzonego dostawcę.

Źródło: Newsroom.tv

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail