Reprezentacja Amp Futbol przetrze szlak Nawałce!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki jeszcze nie wyjechała na mistrzostwa Europy do Francji, ale polscy kibice już w najbliższy weekend dostaną przedsmak europejskiej rywalizacji. W dniach 4-5 czerwca na Podhalu odbędzie się bowiem międzynarodowy ampfutbolowy turniej, w którym nasza kadra narodowa zagra z Irlandią, Niemcami i Ukrainą!

Ampufootball

Turniej śmiało można nazywać ?Małym Euro?. Podopieczni trenera Marka Dragosza sprawdzą bowiem formę niemalże tych samych narodowości, co kilka dni później zespół Roberta Lewandowskiego. Jako pierwsi w sobotę naprzeciw biało-czerwonych staną zawodnicy z Irlandii, która jest zawsze groźnym rywalem. ? Być może Irlandczycy będą się starali sprawić niespodziankę, ale to dla nas woda na młyn ? mówi Marcin Guszkiewicz, na co dzień zawodnik Husarii Kraków ? Z pewnością o naszą motywację nie ma się co martwić. Zdajemy sobie sprawę, że mamy bardzo silny zespół i zwycięstwo będzie naszym obowiązkiem ? zapewnia.

Dzień później, przed południem Polska zagra z Niemcami. Dla reprezentacji Adama Nawałki będzie to chyba najważniejszy mecz turnieju. Na Podhalu kadra Amp Futbol będzie natomiast zdecydowanym faworytem tej potyczki. Zawodnicy znad Renu nie są najmocniejszą ekipą, ale w ostatnim czasie zrobili duży postęp. Polacy są jednak pewni swego. ? Niemcy nie stanowią wielkiego zagrożenia. Mamy aspiracje, aby niebawem w mistrzostwach świata powalczyć o medal, więc takie mecze po prostu musimy wygrywać ? dodaje Guszkiewicz.

Ostatnim spotkaniem dla kapitana Przemysława Świercza i spółki będzie starcie z Ukrainą. Nasi wschodni sąsiedzi to bardzo doświadczona ekipa, która kiedyś wygrywała nawet mistrzostwa Europy, ale ostatnio radzi sobie już nieco gorzej. Nie oznacza to jednak, że o zwycięstwo będzie łatwo. ? Z tego, co zaobserwowałem, Ukraińcy są bardzo niewygodnym rywalem. Trzeba jednak dać z siebie wszystko, zwłaszcza w moim przypadku ? uśmiecha się debiutant w kadrze Marka Dragosza, Krzysztof Wrona. Jak sam przyznaje, czuje już sporą adrenalinę związaną z pierwszym turniejem reprezentacji, w którym weźmie udział. ? Na szczęście chodzę jeszcze do pracy, wtedy o tym nie myślę, ale wieczorami czuję nieco nerwów, im bliżej turnieju, tym większe. Wierzę jednak, że wykorzystam swoją szansę ? mówi.

Turniej na Podhalu jest częścią wspieranych przez UEFA Europejskich Tygodni Ampfutbolu. Będzie to również główny sprawdzian kadry przed najważniejszym wydarzeniem tego roku ? V edycją Amp Futbol Cup, podczas której, we wrześniu w Warszawie Polacy zmierzą się między innymi z mistrzami świata. Podhale Amp Futbol Cup to także okazja, aby dać dobry przykład reprezentacji, która już niebawem rozpocznie rywalizację we Francji. ? Wierzymy, że zarówno my, jak i drużyna trenera Nawałki poradzi sobie z każdym rywalem. Nie widzę innej możliwości, jak podwójny sukces! ? kończy z optymizmem Marcin Guszkiewicz.

Podhale Amp Futbol Cup 2016

4-5 czerwca, Łapsze Niżne ul. Długa 12

Organizatorzy turnieju: Stowarzyszenie Amp Futbol oraz Gmina Łapsze Niżne

Partner Główny: ZEW Niedzica

Partnerzy: MiD Sport, Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich

Partnerzy Reprezentacji: Ottobock, PZPN, Nutrilite, Mikirad, Football Masters

Turniej dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

4 czerwca ? sobota
11:30 oficjalne rozpoczęcie turnieju
12:00 Polska vs. Irlandia

13:00 Niemcy vs. Ukraina

5 czerwca ? niedziela
10:00 Ukraina vs. Irlandia
11:00 Polska vs. Niemcy
16:00 Irlandia vs. Niemcy
17:00 Polska vs. Ukraina
18:00 oficjalne zakończenie i wręczenie pucharów

Więcej informacji na stronie www.ampfutbol.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail