Jeszcze do 15 października można składać prace w konkursie EDUinspiracje Media 2023!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Konkurs EDUinspiracje Media to jedna z trzech odsłon najważniejszego konkursu, dotyczącego programów i inicjatyw edukacyjnych, zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Należą do nich m.in. Erasmus +, Worldskills Poland, czy Europejski Korpus Solidarności (EKS).

Konkurs jest przeznaczony dla dziennikarzy, blogerów, youtuberów, influencerów oraz innych twórców internetowych, którzy w sposób przystępny, zrozumiały i atrakcyjny prezentują problematykę związaną z programami i inicjatywami edukacyjnymi. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Pasja działania”.

Laureatów konkursu wybiera Kapituła, w skład której wchodzą m.in. prof. Krzysztof Zanussi, prof. Artur Rot, prezes PAP Wojciech Surmacz czy ekonomista Wojciech Białek.

Do konkursu EDUinspiracje Media prace mogą zgłaszać zarówno indywidualni dziennikarze, jak i całe redakcje, a także twórcy internetowi – niezależnie czy działają na platformach blogowych, na YouTube, czy też jako influencerzy na różnych platformach mediów społecznościowych. W konkursie mogą uczestniczyć materiały w różnych formach, m.in.  teksty, audycje radiowe, materiały filmowe, które miały swoją premierę po 1 stycznia 2022 roku.

– Doceniamy twórców – dziennikarzy, internetowych influencerów, blogerów – którzy angażują się w merytoryczną rozmowę na temat edukacji, podkreślając jej znaczenie i rozszerzając jej zrozumienie. Wierzymy, że dziennikarstwo skoncentrowane na edukacji ma niezwykle istotną rolę do odegrania, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy nauka ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – podkreślają organizatorzy w zaproszeniu do udziału w konkursie.

FRSE w ramach konkursu chce uhonorować prace, które nie tylko inspirują, lecz także informują, edukują i prowokują do myślenia, zwracając uwagę na istotne kwestie i wyzwania, jak również sugerują możliwe rozwiązania i nowe ścieżki dla przyszłości edukacji.

Oprócz odsłony dla dziennikarzy, równocześnie trwają konkursy EDUinspirator – dla osób, które dzięki pasji, zaangażowaniu i innowacyjności zmieniają swoje otoczenie, przy wsparciu programów, takich jak EKS czy Erasmus + oraz EDUinspiracje – konkurs o charakterze oscarowym, w którym nominowane są najlepsze projekty w pięciu kategoriach: umiejętności cyfrowe, ekologia, wyrównywanie szans, działania społeczne i synergia dla edukacji.

Laureatów konkursu EDUinspiracje Media, EDUinspiracje i EDUinspirator poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się 30 listopada 2023 r. w Warszawie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail