Zunifikowani siatkarze Olimpiad Specjalnych Polska z żeńską kadrą piłki siatkowej kobiet!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Ostatni tydzień był niezwykle emocjonujący dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej – w Łodzi żeńska polska reprezentacja wywalczyła kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W łódzkiej Atlas Arenie do walki dziewczyny zagrzewali przedstawiciele reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska w zunifikowanej piłce siatkowej, która po raz pierwszy w historii w czerwcu 2023 r. reprezentowała nas w Berlinie na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.  Wspólne spotkanie obu drużyn, w obecności ponad 10 tys. kibiców obecnych w hali, pokazuje, że świat piłki siatkowej jest jeden, a polskie i międzynarodowe władze tej dyscypliny wspólnie z ruchem Special Olympics wspierają pasję i miłość do tego sportu wszystkich zawodników.

 – Mój brat (profesjonalny siatkarz)  zaszczepił miłość do piłki siatkowej w całej naszej rodzinie.

W Olimpiadach Specjalnych znalazłem wielu przyjaciół i wspólnie z naszym trenerem tworzymy świetnie zgraną drużynę. Bardzo wspierają nas nasze zunifikowane partnerki , z którymi mamy także kontakt poza boiskiem.  Bardzo ważne jest abyśmy mogli współpracować  z Federacjami Sportowymi i uczestniczyć w takich wydarzeniach ja te tutaj w Łodzi.

Dzięki temu więcej ludzi może usłyszeć i zainteresować się Olimpiadami  Specjalnymi ! Ważne że dzięki naszej obecności na tym turnieju będzie także głośno o nas w mediach !! – powiedział Piotr Bociek – zawodnik Olimpiad Specjalnych Polska – kapitan drużyny siatkarskiej która wywalczyła w Berlinie 4 miejsce w najsilniejszej grupie.

Reprezentacje wymieniły się symbolicznymi prezentami – siatkarki przekazały na ręce sportowców Olimpiad Specjalnych Polska piłkę z podpisami wszystkich zawodniczek,  nasza drużyna zunifikowana z kolei podarowała koszulkę z podpisami wszystkich naszych reprezentantów na Igrzyska w Berlinie. Spotkanie miało na celu zamanifestowanie jedności piłki siatkowej jako sportu i podkreślenie wyraźnego wsparcia ze strony Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), Polskiego Związku Piłki Siatkowej dla całego ruchu Special Olympics.

 – Polski Związek Piłki Siatkowej jest ogromnie zaszczycony, że pozostaje ważnym partnerem Olimpiad Specjalnych. Nasza współpraca trwa od wielu lat, a uroczystość w Łodzi jest dowodem jej dalszego rozwoju. Cenimy idee krzewione przez Olimpiady Specjalne i cieszymy się, że Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wspólnie będą wspierać Olimpiady Specjalne – powiedział Jacek Sęk, Wiceprezes PZPS.

Foto: Kacper Kirklewski

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail