Mateusz Gradecki z najlepszym miejscem w turnieju Challenge Tour w swojej dotychczasowej karierze.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów, zajął trzynaste miejsce podczas turnieju Italian Challenge Open, rozgrywanym na polu Terre dei Consoli we włoskim Monterosi, niedaleko Rzymu. W zawodach rozgrywanych we Włoszech Gradecki rozkręcał się z rundy na rundę, notując kolejno wyniki: 71, 71, 68 i 67 uderzeń. Łącznie polski golfista oddał w turnieju 277 uderzeń i zakończył zmagania ze znakomitym wynikiem 11 uderzeń poniżej par.

Tegoroczny Italian Challenge Tour to do tej pory najlepiej punktowane zawody sezonu. Turniej był dla zawodników niezwykle atrakcyjny także pod względem nagród. Do podziału między najlepszych golfistów była jedna z najwyższych puli nagród w tegorocznym Challenge Tour wynosząca 300 tysięcy euro.

 „Już od paru turniejów czułem ze moja gra powoli się układa. Italian Challenge był moim najlepszym występem w Challenge Tour do tej pory i złożyło się na to wiele czynników. Jestem cierpliwy w dążeniu do najlepszej  dyspozycji i wierzę, że to co robię przyniesie pożądane efekty. Przede mną jeszcze wiele startów w najbliższych tygodniach i jestem na nie gotowy” powiedział Mateusz Gradecki.

Dla Mateusza Gradeckiego to pierwszy pełny sezon, rozgrywany w ramach cyklu Challenge Tour – wyższego poziomu europejskiego golfa, w porównaniu do cyklu Pro Golf Tour, w którym Gradecki rywalizował w ubiegłym roku.

„Zawodnicy, grający regularnie w Challenge Tour są wysokiej klasy profesjonalistami. Gra w Pro Golf Tour w moim pierwszym zawodowym sezonie, była świetną szkołą stabilizowania formy i osiągania dobrej powtarzalności uderzeń. Teraz w Challenge Tour rozwijam się na wyższym poziomie i nie zapominam o moim długofalowym celu, jakim jest uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej do Tokio 2020” dodał Mateusz Gradecki.  

W cyklu Challenge Tour rywalizuje obecnie dwóch Polaków. Drugi z naszych reprezentantów, Adrian Meronk zajął w Italian Challenge Tour 50 miejsce.

Pochodzący z Obornik Śląskich Mateusz Gradecki to czołowy zawodowy golfista w Polsce. Pierwszy Polak, który zwyciężył w zawodowym zagranicznym turnieju, liczącym się do rankingu światowego. Obecnie jest zawodnikiem Challenge Tour, do którego awansował już w pierwszym sezonie zawodowej kariery, zdobywając w sezonie 2018 czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Pro Golf Tour. W swoim pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie w top 10 Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska

Mateusz Gradecki ma za sobą znakomitą karierę w golfie amatorskim. Jest pięciokrotnym Mistrzem Polski, a także Międzynarodowym Mistrzem Turcji w golfie. Łącznie zwyciężył 10 turniejów, które zaliczają się do Światowego Rankingu Amatorów. Trzykrotny mistrz konferencji południowej amerykańskiej ligi akademickiej NCAA z drużyną East Tennesee State University.  W swojej karierze brał udział w turniejach rozgrywanych w USA, Meksyku, RPA, Japonii, Puerto Rico, Turcji i w 15 krajach Europy.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail